Nintendo tłumaczy czym tak naprawdę jest Wii U

W tym roku mieliśmy najmocniejszy start nowej generacji w historii, dzięki któremu nieźle oberwało się koncernowi Nintendo. Reggie Fils-Aime, stara się tłumaczyć znaczenie firmy na rynku.

ninny

 

Start nowej generacji, a zwłaszcza PlayStation 4, przysporzyły niemały ból głowy w japońskim Kioto, gdzie swoją siedzibę ma Nintendo. To właśnie tam planowana jest kampania marketingowa Wii U, która nie oszukujmy się, nie przynosi efektów. Ileż to razy słyszeliśmy o alternatywie, rozwoju koncepcji grania i samych gier. W sukurs za tymi opiniami nie idą liczby, które raczej zawstydzają włodarzy Nintendo. Wyobraźcie sobie, iż Wii U sprzedała się gorzej na przestrzeni ostatnich miesięcy, niźli next-geny w dniach swoich premier!

Wizerunek Nintendo stara się tłumaczyć Reggie Fills-Aime, który jest prezydentem amerykańskiego wydziału firmy. W rozmowie z dziennikarzami NBC, wyznał on, że Wii U celuje w innego gracza, tego niedzielnego, który dopiero zaczyna przygodę z grami i szuka prezentu na święta. To właśnie integracja rodzinna, granie w grupie i z przyjaciółmi jest celem koncernu. Fills-Aime wytłumaczył również wykrystalizowaną granicę na rynku, gdzie Nintendo Wii U odgrywa, po raz kolejny z resztą, rolę alternatywnej konsoli.

”Rynek rozwija się dynamicznie, co skłania nas do podejmowania nowych decyzji. W tym momencie powinieneś się określić, gdzie chcesz być i kim. My celujemy w całe rodziny, tym bardziej w święta, kiedy chcesz spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną w miłej atmosferze. Nie celujemy w dolary, a w ludzi i rozgrywkę. Wkładamy nasz produkt tam, gdzie gracz może go dotknąć, poruszyć, poszerzyć swoją rzeczywistość. Jesteśmy w dwudziestu krajach z naszym kontrolerem i konsolą, a to właśnie jest szansą na przysłowiowe ”woow” wśród publiki”

W tym samym wywiadzie Reggi przyznaje, że Nintendo zainteresowane jest wydawaniem gier na platformy mobilne, co w ich mniemaniu jest przyszłością. Szkoda tylko, że nie śledzą branży, bo zapowiada się, iż brną w ślepą uliczkę.

Written By
More from konadmin

Nowe informacje na temat Tom Clancy’s The Division

Tom Clancy’s The Division, to aktualnie najlepiej prezentująca się gra branży elektronicznej...
Read More