Nintendo mogło nabyć prawa do marki Harry Potter

Harry Potter to bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych marek. Okazuje się, że prawa do niej chciało nabyć japońskie Nintendo, które w planach miało przygotowywanie gier na swoje konsole.

WiiU jest konsolą ósmej generacji, która jako pierwsza trafiła na rynek.

Ciekawe informacje pojawiły się w sieci. Okazuje się, że niewiele brakowało, a prawa do marki Harry Potter uzyskałby nie koncern Warner Bros, a japońskie Nintendo. Gdyby owa transakcja doszła do skutku, to bez wątpienia japoński deweloper zyskałby wielu użytkowników.

Okazuje się, że Nintendo zabiegało o prawa do marki, a w przygotowaniu miało już dwie pozycje. Jedna produkcja miało być swoistą przygodówką, podobną zapewne do znanych nam gier z serii, a druga z nich związana miała być z quidditchem, czyli popularną, wśród czarodziejów grą sportową.

Nawet stwórca Harry’ego Pottera, czyli pani Rowling spotkała się z przedstawicielami Nintendo, lecz po namyśle postanowiła sprzedać prawa do marki firmie Warner Bros za sumę miliona funtów. Jest to tylko ciekawostka, jednakże zastanówcie się jak wyglądałaby w tym momencie branża gdyby Nintendo zakupiło wówczas prawa do Harry’ego Pottera.

[dzięki- http://www.videogamer.com/news/nintendo_pitched_for_harry_potter_rights_back_in_1998.html]

harry-potter-wallpaper_pk

More from Mikołaj Ciesielski

Kolejna limitowana edycja PlayStation 4 trafi do sprzedaży

Yakuza Zero to kolejna odsłona popularnej serii gier wideo przybliżających działanie japońskich...
Read More