Nieco bliższe spojrzenie na HoloLens od Microsoftu

Na temat HoloLens wiemy coraz więcej. Technologia Microsftu daje rade i nawet nie próbuje się ścigać z Oculus Rift oraz Morpheusem. To coś nowego, ale czy fajniejszego?

microsoft-holo-lens

Redakcja The Verge mogła przyjrzeć się nieco bliżej urządzeniu HoloLens. Microsoft zainwestował duże pieniądze w swój najnowszy gadżet, który może, ale nie musi, służyć tylko do gier wideo.

HoloLenst to tak naprawdę samowystarczalny komputer, który posiada własną pamięć oraz procesor (CPU). W urządzeniu zamontowano również procesor HPU, który zdaniem Microsoftu jest wyspecjalizowany w wyświetlaniu hologramów.

Microsoft używa okularów HoloLens, aby w rzeczywistej przestrzeni za ich pomocą umieszczać wirtualne obiekty (hologramy). Jest to świetne rozwiązanie, choć należy pamiętać, iż wirtualny interfejs oferuje również konkurencyjne Google Glass.

The Verge zamieściło krótki filmik z prezentacji sprzętu, który wcale tak kosmicznie nie wygląda, jakby się mogło wydawać. Jak oceniacie gadżet HoloLens, myślicie że sprawdzi się w praktyce?

[dzięki – http://www.theverge.com/2015/4/30/8525417/microsoft-hololens-headset-up-close]


[interaction id=”5558c479dd6f6a8844282921″]
Written By
More from Patryk

Były pracownik Naughty Dog pracował przy The Last of Us 2

W sieci pojawiła się wzmianka na temat The Last of Us 2....
Read More