Nie lubisz grać w bijatyki będą po prawej stronie? Twórcy Tekken 7 testują nowe rozwiązania

Twórcy gry Tekken 7 testują właśnie system ulokowania gracza po drugiej stronie (prawej) w trakcie starć. Dla wielu graczy to problem w starciach wieloosobowych, toteż trwają testy wersji automatowej tego typu.

Tekken to niezwykle popularna seria bijatyk w świecie gier wideo, która przez lata święciła tryumfy na konsolach PlayStation.
Tekken to niezwykle popularna seria bijatyk w świecie gier wideo, która przez lata święciła tryumfy na konsolach PlayStation.

W bijatykach graczy wręcz naturalnie przyswoili system lewostronny, czyli fakt bycia po lewej stronie areny. Od zarania dziejów tak się działo, gdy tylko graliśmy w tryb dla pojedynczego gracza. Co jednak wtedy, gdy przychodzi nam spróbować sił z innym graczem i lądujemy po drugiej stronie areny?

Rozpoczęto testy automatowej wersji gry Tekken 7, która miałaby nieco zniwelować niedogodności płynące z przymusu przestawiania się na drugą z udostępnionych opcji. Twórca gry, Katsuhiro Harada, na swoim koncie na Twitterze opublikował bardzo interesujące zdjęcie. Widać na nim sztuczkę technologiczną programistów, którzy wykorzystali odpowiednie renderowanie oraz ujęcie kamery, aby obaj gracze mogli postrzegać rozgrywkę lewostronnie.

Twórca gry niestety nie potwierdza informacji, jakoby system ten miał się pojawić w pełnej wersji gry. Wszystko najprawdopodobniej zależy od testów gry i tego, czy rozwiązanie rzeczywiście będzie pomocne i ułatwi graczom zabawę w Tekken 7.

[dzięki – http://www.dualshockers.com/2015/01/05/tekken-7s-new-camera-system-allows-both-combatants-to-be-the-first-player/]

Czy Wy też miewaliście problemy z byciem po ''prawej'' stronie ekranu?
Czy Wy też miewaliście problemy z byciem po ”prawej” stronie ekranu?
Written By
More from Patryk

Resident Evil Zero – zobacz wielką moc Alberta Weskera i wybuchające głowy zombie

Odświeżona wersja gry Resident Evil Zero zapowiada się bardzo dobrze. Starszy tytuł,...
Read More