Nie doczekamy się kontynuacji Spec Ops: The Line

Informacja jest bardzo smutna, ale jak najbardziej prawdziwa. Jednakże jak wynika z przyczyn tej decyzji, możemy być sami sobie winni. Studio Yager Development stworzyło 2 lata temu bardzo dobrą grę, ale według nich nie są w stanie walczyć z wielkimi markami. 

Spec Ops: The Line zadebiutowało w czerwcu 2012 roku i zebrało wiele dobrych recenzji.

W niedawnym wywiadzie przedstawiciel Yager Development zabrał głos w sprawie ewentualnej kontynuacji Spec Ops: The Line, gdzie stwierdził, że pomimo tego iż produkcja była chwalona i zebrała wiele pozytywnych recenzji, to nie ma co liczyć na drugą cześć przygód dowódcy zespołu Delta Force, Martina Walkera. Co wpłynęło na taką decyzję? Między innymi fakt, iż Spec Ops: The Line uważany jest za finansową porażkę. Myśli tak wydawca, a jak wiadomo, bez poparcia wydawcy ciężko jest stworzyć grę, która trafi do szerokiej grupy odbiorców.

Jak dobrze wiemy w 2012 roku dostaliśmy od panów z Yager Development bardzo dobrą grę. Widać było, że stworzyli oni fabułę, która wymaga czegoś od graczy, dlatego na pewno wielka szkoda, że nie ujrzymy kontynuacji tej świetnej gry, która wnosiła nieco świeżości, do szeroko pojętej definicji strzelanin akcji. Twórcy podkreślili, że cokolwiek by nie zrobili by przyciągnąć do siebie graczy, to oni i tak po jakimś czasie wybiorą znaną markę, jak np. Call of Duty.

Spec Ops: The Line zadebiutowało 29 czerwca na komputerach osobistych oraz na PlayStation 3 i Xboksie 360.

More from Mikołaj Ciesielski

eSport to nie sport twierdzi szef stacji ESPN

Szef amerykańskiej sportowej stacji telewizyjnej postanowił wypowiedzieć się na temat uznania elektronicznych...
Read More