Nie będzie kontynuacji Ryse: Son of Rome, firma Crytek anulowała projekt

W sieci pojawiły się nieciekawe informacje na temat marki Ryse: Son of Rome. Okazuje się, że firma Cyrtek na ten moment anulowała drugą część gry.

Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.
Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.

Firma Crytek zawiesiła kontynuację gry Ryse: Son of Rome. Taką informację podają źródła Kotaku, oraz Eurogamera. Pierwsza odsłona gry pojawiła się na Xbox One w formie wyłączności. Powodem anulowania prac nad kontynuacją są problemy w dogadaniu się niemieckiej firmy z koncernem Microsoft.

Gigant z Redmond wyrażał zainteresowanie całkiem interesującą marką i wystosował ofertę dla niemieckiego dewelopera. Crytek nie chce jednak pozbywać się swojej własności intelektualnej, toteż sprawa utknęła w martwym punkcie. Kilka dni temu włodarze firmy zaprzeczali, jakoby przedsiębiorstwo przeżywało aktualnie problemy finansowe. Źródła zagraniczne donoszą, że oddział dewelopera w Szanghaju ma poważne problemy, co przekłada się na nie wypłacanie zarobków projektantom. Dwie osoby z tamtejszego wydziału twierdzą, że do dziś nie uzyskały zapłaty za miesiące kwiecień i maj. 

Niemiecki deweloper ma problemy z dotarcie do klienta, jak również zbyt szybko stara się inwestować na wielu rynkach. Wejście na rynek Free to Play nie przynosi jeszcze takich zysków, jak pierwotnie zakładano. Mowa tutaj o grze Warface (recenzja tutaj), która odnosi wielkie sukcesy tylko na wschodzie (Rosja i Chiny). Również deweloperzy gier nie są aż tak zainteresowani technologią Cry Engine, jak miało to miejsce chociażby w zeszłym roku. Crytek jest jednak pewne swego i czeka na rozwój sytuacji.

Na ten moment studio pokłada nadziej w dwóch projektach. Pierwszym z nich jest wysokobudżetowe Homefront: The Revolution, którego zwiastun promocyjny zrywa czapki z głów oprawą wizualną. Tytuł ma pojawić się na PlayStation 4 oraz Xbox One, co tylko podsyca oczekiwania graczy związane z jakością tej produkcji. Drugą grą będzie Hunt: Horrors of the Guilded Age, a ostatnim projektem Arena of Fate, a więc odpowiedź Cryteku na zapotrzebowanie na rynku MOBA.

Written By
More from Patryk

Fallout 4 bije rekord GTA 5 na platformie Steam

Firma Bethesda może otwierać szampany. Ponownie, bowiem ich gra Fallout 4 ustanowiła...
Read More