”Next-Gen Lara”, czyli dziennik developera Tomb Raider: Definitive Edition

Nie dalej jak wczoraj informowałem Was o Tomb Raider: Definitive Edition, posiłkując się wywiadem twórców, przeprowadzonym przez redakcję VG24/7. Dziś do sieci trafił oficjalny dziennik developera, z którego dowiadujemy się o wiele więcej szczegółów na temat nadchodzącej gry Crystal Dynamics.

xbox-one-and-ps4-logo-banner_625x245

Przypomnę tylko, iż Tomb Raider: Definitive Edition jest odświeżoną wersją oryginalnego Tomb Raider, które ukazało się na PlayStation 3 i Xboksie 360 w ubiegłym roku. Sqare Enix, wydawca produkcji, postanowił przenieść ten tytuł na konsole nowej generacje, tym samym niemalże w kilka dni po premierze, Crystal Dynamics rozpoczęło prace nad portem na Xbox One i PlayStation 4. Dziennik developera, który zamieszczono na oficjalnym kanale twórców na YouTube, przynosi garść nowych informacji na temat samej sylwetki Lary. Nowa gra to nie tylko rozdzielczość podbita do jakości 1080p, ale po pierwsze lepsze tekstury i dopracowane oświetlenie. Twórcy chwalą się, iż skóra i cera Lary Croft złożona jest z większej liczby pikseli, a wiec będzie naturalnie reagowała na wszystko co się w jej obrębie dzieje. Już w oryginale mogliśmy podziwiać przysłowiowe ”wodotryskui”,ale tym razem rany panny Croft będą wyrazistsze, mimika twarzy o wiele naturalniejsza, a kinetyczność (naturalność poruszania się) o wiele lepsza. Crystal Dynamics, ustami producenta wykonawczego Scotta Amosa, twierdzi że ”cała” sylwetka Lary została przeprojektowana – oczy, usta, włosy. Również ekwipunek, który przy sobie posiada zacznie się naturalnie zachowywać, strzały będą ”skakać” w kołczanie, a uzbrojenie poruszać się zgodnie z ruchami głównej bohaterki. 

Gra trafi na półki sklepowe zapewne jeszcze w tym roku, a więc właściciele konsol nowej generacji powinni być zadowoleni z takiego obrotu wydarzeń. Sami sprawdźcie jak Lara Croft wypiękniała na filmiku poniżej.

Written By
More from konadmin

Chimera Pack R.U.S.E

Ubisoft udostępni niebawem nowe DLC dla strategii czasu rzeczywistego R.U.S.E.
Read More