Need for Speed na Xbox One bez rozdzielczości 1080p?

Rozdzielczość, rozdzielczość i jeszcze raz rozdzielczość, czyli to, o co gracze lubią sprzeczać się najczęściej dyskutując na temat gier wideo. Tym razem mowa o grze Need for Speed.

Dziś okazało się, że gra Need for Speed, która debiutuje wkrótce na Xbox One oraz PlayStation 4 nie będzie wyposażona na konsoli Microsoftu w rozdzielczość 1080p, czyli standardowe Full HD. Produkcja Ghost Games na konsoli Xbox One może ”pochwalić” się również spadkami animacji, ale generalnie ma bardzo dobrą oprawę graficzną.

Nowymi informacjami w tej sprawie podzieliła się redakcja Videogamer, powołując się na analizę przygotowaną przez NX Gamer. Okazuje się, iż gra na Xbox One wyświetlana jest tylko w 900p. Analizę wideo stworzono na podstawie pełnej wersji gry umieszczonej w ramach EA Access dla abonentów usługi – możecie ją obejrzeć poniżej.

Wspomniane Need for Speed oferuje naprawdę wysoki poziom wykonania oprawy wizualnej. Samo wirtualne miasto jest bardzo dobrze wykonane, głównie za sprawą mokrej nawierzchni oraz świetnego oświetlenia. Warto podkreślić, że dzięki wykorzystaniu silnika graficznego Frostbite 3.0 nowa odsłona serii, a raczej restart marki, jest jedną z najładniejszych, jak nie najładniejszą grą wyścigową tego roku. Oczywiście pojawiają się pewne wątpliwości, bo niestety poziom oprawy wykonania zaliczył również spore spadki w liczbie wyświetlanych klatek na sekundę oraz obcięciu rozdzielczości.

Need for Speed już jutro debiutuje na całym świecie, w Polsce gra dostępna będzie od 5 listopada na PlayStation 4, Xbox One oraz pecetach.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=4iVGBE_thEQ” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”5630d87f41d4754d14b304d8″]

Written By
More from Patryk

CI Games, po sukcesie Lords of the Fallen, pracuje nad dwoma grami AAA

CI Games udostępniło na rynek Lords of the Fallen w wersjach na...
Read More