Need for Speed ‚Five Ways To Play’, czyli Ghost Games uczy nas jak grać w swoją nową grę

Need for Speed to jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Tytuł studia Ghost Games pojawi się na PlayStation 4, Xbox One oraz pecetach, a twórcy już teraz zdradzają kilka porad dotyczących rozgrywki. Bo przecież nie jest łatwo zapanować nad sportowymi samochodami, czyż nie?

Już na początku listopada zapoznamy się z najnowszą odsłoną popularnego cyklu Need for Speed. Swoisty restart serii od Ghost Games zapowiada się smakowicie, szczególnie ze względu na silnik Frostbite 3.0, na którym to ten tytuł działa. Pozwoliło to wypracować bardzo wysokiej jakości oprawę graficzną, dynamiczne oświetlenie, świetne cieniowanie oraz wysokiej jakości modele samochodów. Ale przecież grafika to nie wszystko!

Co ciekawe, w najnowszym Need for Speed pojawi się, znany chociażby z DiRT 3, tryb Gymkhana, czyli plac zabaw dla fanów motoryzacji. Ghost Games potwierdzają, że stylowa jazda popłaca i konkurencji typu ”Drift” oraz jego wariacji będzie mnóstwo. Otrzymamy nie tylko klasyczne wyścigi, ale również typowe playground, gdzie będziemy mogli trochę poszaleć. Fajna sprawa, przynajmniej w DiRT 3 się sprawdziła.

Dodatkowo na poniższym materiale wideo możemy zaobserwować, jak bardzo rozbudowany jest edytor wizualny oraz możliwości tuningu. Gracz może dobierać dowolną kolorystykę samochodu, poszczególnych części oraz dowolnie obklejać swoje auta. Gdy na to wszystko patrzę, przypominają mi się beztroskie czasy zagrywania się w grę Need for Speed: Underground. Nowa odsłona serii ma nieco tamtego klimatu, oby tylko Ghost Games go nie zmarnowali.

[efsnotification type=”alert” style=”radius” close=”false” ]Need for Speed to jedna z najstarszych i najpopularniejszych serii gier wyścigowych w historii branży. Popularny cykl należy do najbardziej wartościowych marek w portfolio Electronic Arts, a za kolejne odsłony cyklu zazwyczaj odpowiadają wewnętrzne studia deweloperskie (np. EA Black Box, Criterion Games) amerykańskiego koncernu. Pierwsza odsłona została wydana w roku 1995 roku na PC.[/efsnotification] [efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?t=157&v=jZ4RXyGpJxw” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”640″ height=”480″/]

[interaction id=”5594ec8dcebfcb2204b8e26a”]

Written By
More from Patryk

Quantum Break wygląda fenomenalnie w akcji

Quantum Break otrzymało kolejny materiał wideo z elementami rozgrywki. Tytuł prezentuje się...
Read More