Nazwa Kojima Productions znika ze strony gry Silent Hills

Wygląda na to, że Hideo Kojima również nie będzie zajmował się grą Silent Hills, bowiem logo jego studia Kojima Productions zostało wymazane z oficjalnej strony gry.

Silent-Hill-HD-Collection

Oficjalne logo studia Kojima Productions zostało usunięte ze strony internetowej gry Silent Hills.

Firma Konami najwyraźniej zdecydowała się odsunąć Hideo Kojimę również od gry Silent Hills. W sieci pojawiły się dwa obrazki przedstawiające oficjalną stronę gry. Na jednym z nich (starszym) widać logo Kojima Productions, zaś na nowszym, wykonanym po aktualizacji strony, znaczek został wymazany. Pozostał tylko i wyłącznie oficjalny logotyp silnika graficznego FOX Engine.

silent_hills_before_kojima_removal

Zaistniała sytuacja nie powinna być większym zaskoczeniem. Już wcześniej informowałem, że studio Konami zdecydowało się zakończyć współpracę z Kojima Productions (studio zostało przemianowane na wewnętrzny oddział Konami). Logotyp Hideo Kojimy został ponadto wymazany z finalnej wersji gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

silent_hills_after_kojima_removal

Oficjalnie Silent Hills zostało zapowiedziane w trakcie targów elektronicznej rozrywki E3 2014. To właśnie wtedy gracze usłyszeli, że to właśnie Hideo Kojima zajmie się produkcją Silent Hills, kolejnej odsłony kultowej serii horrorów Konami.

Redakcja Gamespot jednak informuje, że kontrakt Hideo Kojimy z firmą Konami kończy się pod koniec roku. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zostanie wydane w wrześniu tego roku, a więc Hideo Kojima jeszcze kilka miesięcy będzie wspierał swoją markę. Nie wiadomo jednak, jak potoczą się losy rzeczonego Silent Hills, które w pierwszych zapowiedziach wyglądało bardzo dobrze.

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/04/01/silent-hillsp-t-website-no-longer-displays-the-kojima-productions-logo/]

Written By
More from Patryk

PlayStation 4 Ultimate Player Edition z 1 TB pamięci od lipca

W sieci pojawiły się informacje dotyczące nowego zestawu z konsolą PlayStation 4,...
Read More