Naughty Dog przygotują grę Half-Life 3 na PlayStation 4?

Half-Life 3 to gra, która najprawdopodobniej nigdy nie powstanie, ale gra już kultowe i wzbudzająca ogromne emocje. Głównie wśród pecetowców, którzy od wielu lat dopytują Valve o ten tytuł. Może to wcale nie Valve musi się zająć jego produkcją?

Wychodzi na to, że zasłużone w branży Naughty Dog jest zainteresowane stworzeniem gry Half-Life 3. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele studia odpowiedzialnego za The Last of Us czy Uncharted na Twitterze. Neil Druckmann z Naughty Dog wypowiedział się oficjalnie i otwarcie zapytał Valve, czy nie chciałoby oddać praw do gry Half Life właśnie twórcą rudzielca Crasha.

Czyżby jedna z najbardziej oczekiwanych gier wszechczasów miałaby pojawić się ekskluzywnie na PlayStation 4? Czy faktycznie Naughty Dog byliby w stanie przygotować tytuł kultowy? Jak na to wszystko odpowiedzą przedstawiciele Valve?

Na chwilę obecną niczego nie wiemy. Gabe Newell od lat nie wypowiada się otwarcie na temat gry Half-Life 3. Tytuł tak na prawdę żyje tylko w umysłach graczy, a firma Valve zajmuje się głównie obsługą platformy Steam, a mniej grami wideo. Czy w takim wypadku powinni oddać prawa do swojej najpopularniejszej marki znakomitej konkurencji?

Trudno na to i powyższe pytania odpowiedzieć dzisiaj. Jedno jest pewne, jeżeli taka operacja, z pewnością ze wsparcie Sony, powiodłaby się, to PlayStation 4 otrzymało by potężnego exclusive’a, z którym Microsoft miałby kłopot. Warto poczekać na odzew Valve w tej sprawie i oby był ”zaskakujący”, cokolwiek miałoby to oznaczać. Half-Life 3 to gra, która zasługuje na konkretne traktowanie, rzekłem.

[efsnotification type=”alert” style=”radius” close=”false” ]Half-Life to seria komputerowych gier typu first-person shooter o tematyce fantastycznonaukowej stworzonych przez Valve Software. Cykl opowiada o fizyku Gordonie Freemanie, który początkowo pracuje dla Black Mesa Research Facility. Jednak po wybuchu w laboratorium do świata przedostają się obce istoty z obcego wymiaru Xen. Pierwsza gra debiutowała na PC w roku 1998, zaś Half-Life 2 w roku 2004.[/efsnotification] [efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=ID1dWN3n7q4″ allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”640″ height=”480″/]

[interaction id=”55f2c6668f1e968801f1dc61″]

Written By
More from Patryk

Hideo Kojima zapowiada kolejny gameplay z gry Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

Największa premiera tego roku dopiero na początku września. Wtedy to debiutuje Metal...
Read More