Naughty Dog nie byli zadowoleni z premiery gry Uncharted: Drake’s Fortune

Można to traktować jako marketingowy bełkot, ale Nughty Dog jest zdania, że pierwsza odsłona serii nie spełniała ich oczekiwań. Seria sprzedała się w milionach, ale studio nie było zadowolone z debiutu Uncharted: Drake’s Fortune.

Producenci serii przyznają przed premierą kolekcji Nathana Drake’a na PlayStation 4, że wcale nie byli zadowoleni z pierwszej gry tego cyklu. Premiera Uncharted: Drake’s Fortune była czymś dużym w oczach Sony, ale Naughty Dog najwyraźniej nie byli do końca zachwyceni swoją nową marką TPP.

Nawiązując do wypowiedzi przedstawicieli Naughty Dog wychodzi na to, że wiele z planowanych elementów w 2007 roku pominięto. Twórcy przygotowali większą zawartość i pewne rozwiązania, których nie zdołali wtedy wcielić w życie. Sony ponoć bardzo naciskało na szybszą premierę gry, aby w jesiennym okresie zdominować konkurencję. Producenci Uncharted: Drake’s Fortune nie byli usatysfakcjonowani, bowiem pominięto dużo fajnych efektów i pomysłów, które trzeba było realizować w kontynuacji.

Oczywiście seria się udała, a pierwsza odsłona również została bardzo dobrze przyjęta przez graczy. Gra ma dziś średnią ocen na poziomie 88 punktów (Metacritic). Gra wejdzie w skład bardzo mocno oczekiwanego Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a na PlayStation 4, którego demo jest już dostępne na PlayStation Store. Tytuł zawiera w sobie trzy wysoko oceniane produkcje, aczkolwiek zabraknie tam Golden Abyss z PlayStation Vita.

Na koniec warto wspomnieć, że marka Uncharted stała się przez lata jedną z głównych filarów promocyjnych PlayStation, obok takich tuzów jak Gran Turismo oraz Killzone. Gry z udziałem Nathana Drake’a sprzedały się w ilości 21 milionów egzemplarzy od momentu premiery pierwszej odsłony serii. Jak Wy oceniacie ten tytuł, czy uważacie, że Drake będzie kiedyś w stanie przebić kult Lary Croft?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=n6MKnz0aStk” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”560a3c16c70ac51c03a90d73″]

Written By
More from Patryk

Anglojęzyczny trailer Final Fantasy XV dostępny w sieci

W sieci udostępniono anglojęzyczny trailer Final Fantasy XV od studia Square Enix....
Read More