Największa na świecie kolekcja gier sprzedana za około 750 tysięcy dolarów

W sieci udostępniono informacje na temat kolekcji gier niejakiego Michaela Thomassona, który wystawił około 11 tysięcy gier na sprzedaż. Rekordowy zbiór został sprzedany za niemniej rekordową kwotę.

Poprzednia generacja konsol była jedną z najdłużej panujących na rynku, dzięki czemu dostarczyła nam mnóstwo wspaniałych gier.
Poprzednia generacja konsol była jedną z najdłużej panujących na rynku, dzięki czemu dostarczyła nam mnóstwo wspaniałych gier.

Kilkanaście dni temu rozpoczęła się wielka licytacja rekordowej kolekcji gier wideo, która została wpisana do księgi Guinessa. Jej właścicielem był Michael Thomasson, którego życiowe zbiory zostały sprzedane za kwotę 750 tysięcy dolarów. W przeliczeniu na polska walutę, jest to około 2 milionów złotych.

Pierwszą grą Thomassona było Cosmic Avenger, które otrzymał w wieku 12 lat. Jego zbiór to około 11 tysięcy egzemplarzy gier z różnego okresu, oraz dostępnych na wielu platformach. Co ciekawe, ponad 2.6 tysiąca gier nie zostało jeszcze rozpakowanych, 8.3 tysiąca pudełek posiada jeszcze oryginalne oznaczenia oraz naklejki, pudełko i instrukcję. Wygląda więc na to, że nowy właściciel, który nie ujawnił się publicznie, będzie bardzo zadowolony z takiego zbioru.

Michael Thomasson nie komentuje finalizacji transakcji, ale z pewnością kwota, jaką uzyskał z tego tytułu może robić na zwykłych graczach fenomenalne wrażenie. Poniżej możecie rzucić okiem na materiał wideo prezentujący największy zbiór gier wideo na całym świecie, czujecie zazdrość?

Written By
More from Patryk

Duża swoboda eksploracji otoczenia w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, ale z małymi wyjątkami

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain będzie grą z otwartym światem,...
Read More