Najnowszy zwiastun Murdered: Śledztwo zza grobu prezentuje nową postać.

Murdered: Śledztwo zza grobu przygodowa gra akcji studia Airtight Games przy współpracy z Square Enix. Gra trafi na konsole starej i nowej generacji oraz na komputery osobiste już 6 czerwca tego roku.

Czy Murdered: Śledztwo zza grobu będzie lepsze od L.A Noire?

Jednym z przestępców, którego zapewne przyjdzie nam ścigać w Murdered: Śledztwo zza grobu jest sadystyczny morderca, którego ofiary umierają w niezwykłych męczarniach. Dodatkowo na miejscu zawsze zostawi specyficzny znak, który przedstawia dzwon, stąd przydomek Bell Killer. Jesteście gotowi go schwytać?

Murdered: Śledztwo zza grobu to oryginalny interaktywny thriller. Twórcami gry jest studio Airtight Games przy współpracy z Square Enix.  Miejsce akcji to miasteczko Salem, które znane jest przede wszystkim z legend o czarownicach, które w XVII wieku palono na stosie. W grze ma panować niezwykle mistyczny klimat oraz wyeksponowane mają zostać elementy nadprzyrodzone. Głównym bohaterem, którym pokierujemy podczas rozgrywki jest Ronan O’ Connor detektyw, który na początku gry zostaje zamordowany, lecz jego postać przeistacza się w ducha. Naszym głównym zadaniem jest rozwiązanie zagadki naszej śmierci, czyli znalezienie zabójcy i zapewne wymierzenie mu kary. Z taką historią fabuła gry jest jednym z najważniejszych , o ile nie najważniejszym elementem gry. Za sprawą przeistoczenia się w ducha zyskujemy nowe nadprzyrodzone umiejętności. Od oczywistej niewidzialności po wnikanie w umysły innych ludzi w celu poznania myśli lub przejęcia kontroli nad ich ciałami. Rozgrywka polega głównie na popychaniu śledztwa do przodu i odkrywaniu kolejnych tajemnic(od razu na myśl przychodzi L.A Noire). Zbieramy ślady, dowiadujemy się różnych faktów, a gdy jest ich odpowiednia ilość mamy do czynienia z minigrą, która ma na celu odtworzenie przebiegu wydarzeń. Murdered: Śledztwo zza grobu zostało rozbudowane również o drobne elementy RPG. Jest to dość proste, ponieważ za zebrane punkty doświadczenie po prostu ulepszamy nasze nadprzyrodzone moce. Grafika jest utrzymana w mrocznym tonie, co idealnie podkreśla klimat. Gra działa na zmodyfikowanym silniku Unreal 3 prezentując ładne modele postaci oraz otoczenie bogate w detale.

More from Mikołaj Ciesielski

Poznajcie aktorów wcielających się w główne postacie The Order: 1886

The Order: 1886 to gra akcji, za którą odpowiedzialne jest studio Ready...
Read More