Najnowszy model Apple TV otrzyma również dedykowany kontroler

Konferencja firmy Apple to jedna z najważniejszych imprez technologicznych każdego roku. Dowiedzieliśmy się kilku interesujących rzeczy, między innymi poznaliśmy nowy model Apple TV obsługujący kontrolery dla graczy.

Okazuje się, że na urządzeniu Apple TV zagramy również za pomocą specjalnych kontrolerów. Wczoraj mogliśmy zobaczyć na konferencji Apple zupełnie nowy model tego urządzenia, które będzie wspierane własnie przez bardzo dobrze zaprojektowany kontroler. Apple TV kosztuje zaledwie 149 dolców, a będzie można na nim pograć również w gry.

Konsola firmy Apple ma być udostępniana na rynku z wbudowaną pamięcią 32 GB. Ponadto sprzęt będzie wyposażony w ekran dotykowy, który ma stanowić główny interfejs w grach wideo na tę konsolę. Zapowiada się interesująco, tyle tylko, że sukces konsoli zależy w rzeczywistości od gier, które się na niej pojawią.

Pomysł na Apple TV zrodził się w umysłach techników koncernu Apple po to, aby wgryźć się nieco w branżę konsol stacjonarnych. Niska cena urządzenia ma skusić przysłowiowe ”masy” do zainteresowania się konsolką. Kontrolery do Apple TV będą jednak sprzedawane oddzielnie. Pierwsze zdjęcia dedykowanego kontrolera marki Steelseries możecie zobaczyć poniżej. Muszę przyznać, że gadżet wygląda całkiem przekonująco, zapewne dobrze leży w dłoni i jest ergonomiczny.

Warto się przyglądać Apple TV i życzyć mu więcej szczęścia, aniżeli nieszczęsnej konsoli Ouya, która również próbowała wbić się pomiędzy zawodników wagi ciężkiej, jakimi są Sony i Microsoft. Apple ma jednak większe zaplecze finansowe i marketingowe, aby wypromować swoją konsolę i stworzyć dla niej odpowiednią ”niszę”.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/Steelseries-Nimbus.jpg”] [efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=vAhzLP9l89M” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”640″ height=”480″/]

[interaction id=”55bf51b5a52231f6077ea2f4″]

Written By
More from Patryk

To już pół roku z Dying Light, jakie plany ma Techland na przyszłość?

Trudno w to uwierzyć, ale Dying Light nadal cieszy się ogromnym zainteresowanie,...
Read More