Najnowszy Battlefront nie będzie powiązany z nową filmową odsłoną „Gwiezdnych Wojen”

Star Wars: Battlefront jest trzecią odsłoną cyklu taktycznych strzelanin osadzonych w popularnym uniwersum Gwiezdnych Wojen. Za ten tytuł odpowiedzialne jest studio DICE. Twórcy zapowiadają, że najnowszy Battlefront nie będzie w żaden sposób powiązany z najnowszą filmową odsłoną „Gwiezdnych Wojen”.

Star Wars: Battlefront będzie wykorzystywać możliwości silnika Frostbite 3.

Prezentacja Star Wars: Battlefront na targach E3 wzbudziła spory entuzjazm wśród uczestników konferencji Electronic Arts. Jednakże twórcy w czerwcu nie podzielili się z nami zbyt wieloma informacjami. Na szczęście zdecydowali się oni to zmienić i uchylić rąbka tajemnicy na temat ich najnowszej produkcji. Po pierwsze EA zapowiedziało, że najnowsza odsłona Battlefront nie będzie powiązana w ścisły sposób z siódmą częścią filmowej sagi „Gwiezdnych Wojen”. Całą sprawę dokładnie wyjaśnił Patrick Soderland z Electronic Arts.

„To nad czym akurat tworzymy jest mocno osadzone w tradycyjnym uniwersum Gwiezdnych Wojen. Nasza gra nie będzie miała związku z powstającymi aktualnie filmami. Postępujemy tak, ponieważ chcemy przede wszystkim pokazać historię klasycznych „Gwiezdnych Wojen”. Naturalnie w scenariuszu pojawi się kilka nawiązań do nowej filmowej odsłony, ale całość nie jest z nią ściśle związana.”

Ponadto firma Electronic Arts zapowiedziała, że Star Wars: Battlefront trafi na komputery osobiste oraz najnowsze konsole Sony i Microsoftu,czyli na PlayStation 4 i Xboksa One. Electronic Arts podało także, że planowana data premiery gry to lato 2015 roku. Jak widać zostało jeszcze trochę czasu, a więc twórcy będą mieli jeszcze sporo okazji do pokazania fragmentu przedstawiającego rozgrywkę z gry, czyli tego na co wszyscy wyczekują z wypiekami na twarzy.

[dzięki- Breathecast.com]
More from Mikołaj Ciesielski

Premierowy trailer Contrast na Xboksa One

Contrast jest grą łączącą elementy platformowe oraz logiczne. Rozgrywka polega na tym, że...
Read More