Najlepsze na targach Gamescom 2011

gamescom_small
gamescom_small

Tegoroczna edycja największych europejskich targów branży gier wideo jest dopiero na półmetku,ale znamy już laureatów nagród Gamescom Award 2011. Zdaniem jurorów, najciekawszą produkcją prezentowaną w Kolonii jest Battlefield 3.

Tegoroczna edycja największych europejskich targów branży gier wideo jest dopiero na półmetku,ale znamy już laureatów nagród Gamescom Award 2011. Zdaniem jurorów, najciekawszą produkcją prezentowaną w Kolonii jest Battlefield 3. Prestiżowymi wyróżnieniami uhonorowano wsumie osiem tytułów, w tym w nowej kategorii – najlepsza gra przeglądarkowa.

Co prawda targi Gamescom dobiegną końca dopiero w niedzielę (21 sierpnia), ale już teraz możnaje uznać za udane. Nie znamy jeszcze dokładnej liczby odwiedzających, jednak organizatorzyszacują, że przez pięć dni przez hale wystawiennicze przewinie się co najmniej 250 tys. miłośnikówgier wideo. Deweloperzy, wystawcy a także producenci sprzętu zadbali, by gracze nie moglinarzekać na nudę.

bf3_-_co-op_-_exfiltration_-_gamescom_01

Spośród produkcji pokazywanych na targach szczególnym zainteresowaniem cieszy się najnowszaodsłona serii Battlefield prezentowana na stoisku koncernu Electronic Arts. Pierwszoosobowawojenna strzelanina autorstwa studia EA DICE może poważnie zagrozić konkurencji spod szylduCall of Duty i najwyraźniej ma ku temu wszelkie podstawy.

Zdaniem jurorów Gamescom Award 2011, Battlefield 3 jest po prostu najlepszą grą tegorocznychtargów w Kolonii. „Elektronicy” mają zresztą więcej powodów do zadowolenia, bo tym razemtriumfowali w 4 z 8 konkursowych kategorii, zbierając między innymi nagrody za najlepszą grękonsolową (FIFA 12) i sieciową (Star Wars: The Old Republic).

Dla wszystkich, którzy w tym roku nie zdążą dotrzeć do centrum wystawienniczego w Kolonii,mamy ważną wiadomość. Przyszłoroczne targi odbędą się w terminie 15-19 sierpnia (dlapubliczności 16-19 sierpnia) i tradycyjnie już poprzedzone zostaną konferencją GDC Europe zaplanowaną na 13-15 sierpnia.

 

Najlepsza gra targów Gamescom – Battlefield 3

Najlepszy sprzęt i akcesoria – PlayStation Vita

Najlepsza gra konsolowa – FIFA 12

Najlepsza gra na platformy mobilne – Uncharted: Golden Abyss

Najlepsza gra sieciowa – Star Wars: The Old Republic

Najlepsza gra na komputery PC – Diablo III

Najlepsza gra przeglądarkowa – The Sims Social

Najlepsza gra rodzinna – Sesame Street: Once Upon a Monster

Written By
More from konadmin

Nowe DLC gry RUSE

Ubisoft opublikował nowe DLC gry RUSE o nazwie "The Pack of the...
Read More
gamescom_small

Tegoroczna edycja największych europejskich targów branży gier wideo jest dopiero na półmetku,ale znamy już laureatów nagród Gamescom Award 2011. Zdaniem jurorów, najciekawszą produkcją prezentowaną w Kolonii jest Battlefield 3.

" />