Na pierwszy gameplay nowego Dooma będziemy musieli trochę poczekać

Doom będzie kolejną odsłoną legendarnej serii. Po zapowiedziach na QuakeConie 2014 wszyscy liczyli na to, że już niedługo zobaczymy te produkcje w akcji na gameplay, jednakże wątpliwości zostały rozwiane przez Bethesde i jak się okazuje na jakikolwiek fragment z rozgrywki nowego Dooma będziemy jeszcze musieli poczekać.

Doom to legendarna seria, która była ważną częścią rozwoju branży gier wideo.

Wersja demonstracyjna nowej odsłony serii Doom zostało bardzo ciepło przyjęta przez ludzi zebranych na QuakeCon 2014. Ponadto twórcy ujawnili sporo informacji na temat najnowszej części, więc jeśli jesteście ciekawi, co już wiemy o tej produkcji, to zapraszam Was tutaj. Entuzjazm graczy jest spory, nic więc dziwnego, że chcieliby zobaczyć grę w akcji, ale niestety Bethesda skutecznie studzi zapał. Szef działu marketingu zadeklarował, że na oficjalne ujawnienie nowego Dooma trzeba będzie poczekać do 2015 roku.

„Na QuakeConie chcieliśmy  pokazać coś fanom, aby mieli pewność, że id Software to cały czas zdolne studio, które potrafi robić fajne rzeczy oraz, że markę Doom traktują z wielkim szacunkiem.”

Ponadto po słowach Petera Hinesa można wnioskować, że id Software nie jest gotowe na pokazanie chociażby krótkiego urywka z rozgrywki nowego Dooma, a pokaz na QuakeConie miał na celu uspokojenie fanów, że id Software pomimo niezbyt udanej gry Rage wciąż jest w dobrej formie.

„Ściśle współpracujemy z id Software, ale to oni muszą zdecydować kiedy gra będzie gotowa do zaprezentowania. Oni mówią coś w stylu: nie chcemy pokazywać gry w momencie, kiedy nie jest jeszcze na odpowiednim etapie. Taki film byłby przeanalizowany przez fanów klatka po klatce.”

Najnowsza odsłona Dooma trafi na komputery osobiste oraz na PlayStation 4 i Xboksa One. Data premiery nie jest na razie znana, ale sądząc po wypowiedziach wydawców raczej nie można spodziewać się tej produkcji w przyszłym roku. Pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że najnowsza odsłona serii spełni oczekiwanie fanów serii.

More from Mikołaj Ciesielski

PlayStation Now zadebiutuje 13 stycznia w Stanach Zjednoczonych!

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiły się informacje dotyczące usługi PlayStation Now. Przedstawiono...
Read More