Move sprzedaje się lepiej niż Kinect

playstation-move-small
playstation-move-small

Sprzedaż kontrolera ruchowego Move wyraźnie przewyższa wyniki Microsoftu Kinect.


Sprzedaż kontrolera ruchowego Move dedykowanego Playstation 3 wyraźnie przewyższa wyniki urządzenia Microsoftu, czyli kontrolera Kinect. Move góruje nad Kinectem w stosunku 2:1. Dane te dotyczą tylko rynku japońskiego – wynika z danych przedstawionych przez Media Create, firmę monitorującą wyniki sprzedaży gier i konsol video w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Od momentu premiery do 2 stycznia 2011 r.. Move sprzedało się w liczbie ok. 170 000 sztuk. Z kolei Kinect, w analogicznym okresie czasu, rozszedł się w ilości niecałych 90 000 egzemplarzy. Dane te dotyczą niestety tylko liczby sprzedanych kontrolerów w zestawach z konsolami (tzw. bundle-pack’i) – Media Create nie ujawnia wyników sprzedaży nowych kontrolerów rozprowadzanych osobno. Mimo tego, można przypuszczać, iż Move sprzedawało się lepiej niż Kinect również jako osobny produkt. Należy także pamiętać, że produkt Sony pojawił się w japońskich sklepach o kilka tygodni wcześniej. Zdecydowana przewaga Sony nie powinna być jednak dla nikogo zaskoczeniem – tokijski koncern od dawna radzi sobie znacznie lepiej w Japonii niż firma Billa Gatesa.

Co ciekawe, okazało się, że sporym sukcesem w Japonii okazała się specjalna przystawka do Playstation 3 – tzw. Torne, czyli cyfrowy tuner telewizyjny oraz nagrywarka programów w jednym (podłączana przez port USB). Urządzenie sprzedało się aż w 784 000 egzemplarzy. W Europie dostępny jest natomiast odpowiednik Torne’a – PlayTV. Ani jedna z tych przystawek nie jest oficjalnie sprzedawana w Polsce.

playstation-torne

M.P.

Written By
More from konadmin

Uncharted 3: krótki zwiastun

Studio Naughty Dog wydało krótki zwiastun Uncharted 3.
Read More
playstation-move-small

Sprzedaż kontrolera ruchowego Move wyraźnie przewyższa wyniki Microsoftu Kinect.


" />