Modern Warfare 3

call-of-duty-modern-warfare-2-ps3-xbox360-zapowiedz-small
call-of-duty-modern-warfare-2-ps3-xbox360-zapowiedz-small

Tegoroczna odsłona serii Call of Duty będzie jednocześnie trzecią częścią cyklu Modern Warfare.

 

Wszystko jest już jasne. Tegoroczna odsłona serii Call of Duty będzie jednocześnie trzecią częścią cyklu Modern Warfare. Gra, za którą stoją deweloperzy ze studiów Infinity Ward i Sledgehammer Games, ukaże się 8 listopada w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Z wynikiem grubo ponad 100 milionów sprzedanych egzemplarzy, seria Call of Duty na trwałe wpisała się do annałów historii. Mimo coraz częstszych słów krytyki związanej z przyjętą strategią wydawniczą, koncern Activion nie zamierza rezygnować z miliardowych zysków i systematycznie, jesienią każdego roku funduje graczom nową odsłonę bestselerowego FPS-a.

Ubiegłoroczny hit – Call of Duty: Black Ops, stworzony przez studio Treyarch, rozszedł się w nakładzie ponad 25 milionów kopii, pokonując tym samym rekord ustanowiony wcześniej przez Call of Duty: Modern Warfare 2. Deweloperzy z Infinity Ward mają jednak szansę zrewanżować się konkurencyjnemu studiu…

call-of-duty-modern-warfare-2-ps3-xbox360-zapowiedz-premiera

Plotki na temat Modern Warfare 3 pojawiały się od wielu miesięcy. Zmyłką okazał się projekt FindMakarov.com, który stanowił jedynie zapowiedź fanowskiego filmu. W ostatnich tygodniach zachodnie serwisy huczały jednak od przecieków na temat gry, a po jednej z publikacji twórcy zdecydowali się wreszcie udostępnić kilka teaserów swojej produkcji.

Wczoraj na stronie studia Infinity Ward opublikowany został pierwszy, 90-sekundowy zwiastun Modern Warfare 3. Na podstawie filmiku wywnioskować można, że fabuła gry pozwoli odwiedzić sporo zakątków, w tym lokacje w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Pod względem oprawy wizualnej trailer nie rzuca na kolana. Fani serii przywykli do epickiego rozmachu i spektakularnych scen, których rzecz jasna w nowej grze nie zabraknie. Wątpliwości wzbudza za to silnik graficzny. Co prawda deweloperzy zapewniają, że w MW3 wykorzystany zostanie zmodernizowany engine IW4, ale po pierwszych ujęciach z gry nie widać radykalnej poprawy.

W ciekawe informacje obfituje zwłaszcza końcówka zwiastuna. Przede wszystkim potwierdza on datę premiery – 8 listopada 2011 roku. Na planszy z napisami obok loga Infinity Ward znaleźć można także Sledgehammer Games, czyli studio utworzone przez byłych członków ekipy Viscreal Games. Nie potwierdziły się za to pogłoski o zaangażowaniu w projekt Raven Software. Być może twórcy Wolfensteina uczestniczą w pracach nad specjalną, sieciową odsłoną serii – Call of Duty: Elite. Więcej szczegółów dowiemy się zapewne podczas zbliżających się targów E3 w Los Angeles.

 

Tags from the story
, ,
Written By
More from konadmin

Resident Evil Retribution na WorldCon

Paul W.S. Anderson, reżyser i twórca serii filmów z uniwersum Resident Evil,...
Read More
call-of-duty-modern-warfare-2-ps3-xbox360-zapowiedz-small

Tegoroczna odsłona serii Call of Duty będzie jednocześnie trzecią częścią cyklu Modern Warfare.

 

" />