Mirrors Edge 2 zmieni system walki w ujęciu pierwszoosobowym, twierdzi studio DICE

Mirrors Edge 2 to pierwszoosobowa gra akcji, która zostanie wydana na PlayStation 4 oraz Xbox One. Tytuł stawia na widowiskową walkę oraz eksplorację otoczenia.

Mirror's Edge to jedna z najbardziej oczekiwanych marek przez graczy,. Odpowiada za nią firma DICE.
Mirror’s Edge to jedna z najbardziej oczekiwanych marek przez graczy,. Odpowiada za nią firma DICE.

Podczas tegorocznych targów E3 udostępniono nowy zwiastun gry Mirror’s Edge 2. Tytuł pojawi się na konsolach nowej generacji, jako kompletnie odświeżona formuła marki. Autorzy ze studia DICE postanowili wypowiedzieć się na temat systemu walki opracowanego na rzecz gry.

Najnowsza odsłona marki będzie posiadało o wiele bardziej dopracowany, oraz płynny system starć. Deweloper kładzie duży nacisk na płynną animację bohaterki, oraz wprawne korzystanie z ciosów, rzutów oraz obezwładnień. Sami autorzy przyznają, że w pierwszej odsłonie serii eksploracja otoczenia wyglądała wyśmienicie, ale system walki był toporny i prezentował się dość ”dziwnie”. W Mirror’s Edge 2 mamy otrzymać zupełnie odmieniony model walki. Oto co na ten temat ma do powiedzenia jeden z twórców gry, niejaki Karl Magnus Troedsson, główny menager DICE:

”Mogę powiedzieć tylko tyle, że poprzednia odsłona skupiała się bardziej na eksploracji otoczenia, tym czasem walka wyglądała dość dziwacznie. Tym razem zamierzamy się skupić właśnie na modelu starć i animacji głównej bohaterki, tak jak mogliście to zaobserwować na udostępnionym materiale wideo. Fani marki będą musieli jeszcze poczekać na nowe informacje na temat gry. Na ten moment pokazaliśmy kilka starć, ale jest jeszcze sporo do opowiadania”

Electronic Arts zapowiedziało, że sequel przygód urokliwej Faith będzie umiejscowiony w świecie o otwartej strukturze. Tytuł jest tworzony z myślą o konsolach nowej generacji oraz komputerach osobistych. Poniżej możecie rzucić okiem na udostępnione podczas targów E3 wideo promujące Mirror’s Edge 2.

[dzięki – CVG]

Written By
More from Patryk

Wyciekły nowe materiały wideo z gry Star Wars Battlefront

Star Wars Battlefront to jedna z najważniejszych gier tego roku. Gameplay z...
Read More