Minecraft z kolejnym rekordem wkracza w rok 2015

Minecraft ustanowiło kolejny rekord tak sprzedażowy, jak również aktywności użytkowników podczas rozgrywki na PC. Studio Mojang pochwaliło się milionem aktywnych graczy jednocześnie w trakcie jednej sesji.

Minecraft to fenomen na skalę światową. Tytuł ten rozchodzi się w bardzo szybkim tempie, a jego sprzedaż można liczyć w milionach egzemplarzy.
Minecraft to fenomen na skalę światową. Tytuł ten rozchodzi się w bardzo szybkim tempie, a jego sprzedaż można liczyć w milionach egzemplarzy.

Popularność Minecrafta nie słabnie, w ostatnim okresie superprodukcja studia Mojang ustanowiła nowy rekord aktywnych użytkowników w trakcie jednej sesji. Okazuje się, iż milion graczy bawiło się jednocześnie w Minecraft na komputerach osobistych (PC, OSX oraz Mac).

Producent ujawnia dane wszystkich osób, które nawiązały połączenie z internetem. Połowa graczy bawiła się w trybie jednoosobowym, co daje jasny przekaz, że Minecraft to nie tylko gra sieciowa.

Drugi, niemniej imponujący rekord to liczba 30 milionów sprzedanych egzemplarzy gry w wersji na urządzenia mobilne, o czym twórcy postanowili poinformować również na Twitterze.

Minecraft to fenomen, który dostępny jest od niedawna również na konsolach nowej generacji, ponadto można w ten tytuł zagrać na PlayStation 3, Xboksie 360, wspomnianych komputerach osobistych, PlayStation Vita oraz urządzeniach mobilnych. Warto również wspomnieć, że studio Mojang w ostatnich okresie rozmawiało z Telltale Games na temat epizodycznej gry w klimatach klocków. Z pewnością premiera tej gry wpłynie pozytywnie również na sprzedaż oryginału.

[dzięki – http://www.gamespot.com/articles/minecraft-hits-one-million-concurrent-players-on-p/1100-6424579/]

Tags from the story
, , , , ,
Written By
More from Patryk

E3 2015 – gameplay z gry Fallout 4

Podczas konferencji na E3 2015 firma Bethesda ujawniła pierwszy gameplay z gry...
Read More