Minecraft trafi na konsole nowej generacji latem.

Minecraft to gra, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Nawet jeśli ktoś nikt w nią nie grał, to i tak wie na czym ona polega. Ta niezależna produkcja wprost podbiła serca graczy komputerowych oraz konsolowych(Xbox 360 oraz PlayStation 3). Nic więc dziwnego, że po takim sukcesie zdecydowano się na przeniesie tej produkcji na konsole nowej generacji oraz na przenośną konsolę Sony, PlayStation Vite.

Okazało się, że gra w której nic gracza nie ogranicza jest doskonałym pomysłem.

Po tym jak Minecraft trafił na komputery osobiste oraz na konsole starej generacji, a także na Androida i iOS przyszła pora na next- geny. Co zapewne ucieszy graczy, którzy posiadają grę na Xboksie 360 czy też na PlayStation 3 prawdopodobnie będzie można przenosić zapisy z gry na nowe konsole. A więc najważniejsze. Kiedy premiera? Otóż już niedługo, bo w sierpniu tego roku. A jak z ceną? Otóż wersja gry na Xboksie One będzie kosztować 20 dolarów, ale jeśli posiadamy Minecrafta na Xboksie 360(bez różnicy czy jest to wersja cyfrowa, czy pudełkowa) to cena spada do 5 dolarów. Taka swego rodzaju promocja dostępna będzie przez rok od daty premiery. I co równie ważne save’y z „trzystasześćdziesiątki” będzie można bezproblemowo przenosić na nową konsolę Microsoftu.

A jak sprawy się mają na konsolach Sony? Otóż nie jest jeszcze pewne czy będzie możliwość pewne czy będzie można przenieść pudełkową wersję gry z PlayStation 3 na cyfrową na PlayStation 4. Wiadomo jedynie, że trwają pracę, aby było to możliwe. Natomiast cena na PlayStation Vite również wynosi 20 dolarów, z tą różnicą, że jeśli posiadamy grę na PlayStation 3, to ta wersja gry automatycznie staję się darmowa. Ponadto między wersjami z PS Vita i PlayStation 3 będzie można bezproblemowo przesyłać save’y.

More from Mikołaj Ciesielski

Podsumowanie 2015 roku okiem posiadacza konsoli PlayStation- cz. 2

Już jutro dni powitamy nowy rok. Czas więc ukończyć nasze podsumowanie 2015...
Read More