Milion sprzedanych konsol PlayStation 4 w Wielkiej Brytanii

Gracze z ochotą sięgają po konsolę PlayStation 4!

Kierownictwo firmy Sony ujawniło wyniki dotyczące PlayStation 4 na terenie Wielkiej Brytanii. Konsola sprzedała się w ilości miliona egzemplarzy, co jest poczytane jako świetny wynik.

Marka Sony od wielu lat jest nierozerwalnie kojarzona z konsolami PlayStation, mimo iż zajmuje się wieloma innymi rynkami zbytu.
Marka Sony od wielu lat jest nierozerwalnie kojarzona z konsolami PlayStation, mimo iż zajmuje się wieloma innymi rynkami zbytu.

Koncern Sony ma niemałe powody do świętowania sukcesu, bowiem w sieci pojawiły się informacje na temat oficjalnej sprzedaży PlayStation 4 na terenie Wielkiej Brytanii. Najnowsza konsola Sony trafiła już do miliona graczy. Wynik ten uzyskano w przeciągu 42 tygodni, co czyni PlayStation 4 drugą, najszybciej sprzedającą się konsolą na rynku w Wielkiej Brytanii (wcześniej lepiej sprzedało się tylko Nintendo Wii).

Na temat wielkiej premiery PlayStation 4 postanowił wypowiedzieć się Fergal Gara, szef tamtejszego oddziału Sony. Przyznaje on, że zainteresowanie PlayStation 4 przerosło oczekiwania japońskiego koncernu i cieszy się z uzyskanego wyniku. Oto jego komentarz w tej sprawie:

„Nintendo Wii uzyskało wynik 1 miliona sztuk troszkę szybciej, ale warto podkreślić, że PlayStation 4 wzniosło się na taki pułap szybciej niż jakakolwiek inna konsola PlayStation lub Xbox. Sprzedaż nowego sprzętu przekroczyła nasze oczekiwania, nawet pomimo faktu, że mieliśmy w ostatnie święta Bożego Narodzenia problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości konsol do sklepów. [. . .] Kwiecień był przełomowy, bowiem zaczęliśmy nadążać za popytem. W związku z tym spodziewam się znakomitej sprzedaży w nadchodzące święta.”

Wynik PlayStation 4 warto również porównać z wcześniejszymi premierami konsol Sony na tamtejszym rynku. PlayStation 3 osiągnęło milion sprzedanych egzemplarzy w okresie 46 tygodni. PlayStation 2 zajęło to 50 tygodni, zaś legendarne PlayStation sprzedano w ilości miliona sztuk po 60 tygodniach od premiery.

W Polsce sprzedano już ponad 100 tysięcy egzemplarzy PlayStation 4. Społeczność tej konsoli się rozrasta a gracze oczekują na wysyp wysokiej jakości hitów tej jesieni. Zapowiada się gorący okres dla graczy.

[dzięki – Eurogamer]
Zestaw PlayStation 4 wraz z grą The Last of Us Remastered.
Zestaw PlayStation 4 wraz z grą The Last of Us Remastered.

 

Written By
More from Patryk

E3 2015 – pierwszy trailer z nowej odsłony Doom

Bethesda wspólnie z firmą id Software zaprezentowali grę Doom 4 na pierwszym...
Read More