Middle-earth: Shadow of Mordor – jakie różnice na obu generacjach?

Middle-earth: Shadow of Mordor zostanie wydane na platformach nowej generacji, jak również PlayStation 3 i Xboksa 360. Grę cechuje nowatorski system Nemesis, który pozwala rozwijać się naszym przeciwnikom. Twórcy potwierdzają, że zaadaptują go na starsze konsole.

mordorW rozmowie z dziennikarzami redakcji IGN, dyrektor projektu Michale de Plater potwierdza, że toczą się prace nad wdrożeniem systemu Nemesis na PlayStation 3 i Xboksa 360. O czym dokładnie mowa? Nemesis to nowatorskie oprogramowanie, które pozwala przeciwnikom rozwijać swoje umiejętności. Jeżeli taki nieszczęśnik przetrwa walkę z naszym bohaterem, może oddalić się w dalsze regiony mapy i powrócić w późniejszym okresie silniejszym. Nemesis to również zaawansowana, jednostkowo przydzielana sztuczna inteligencja dla oponentów. Na polu bitwy nie znajdują się dwie takie same jednostki. Jak ten system sprawdzi się na leciwych konsolach Sony i Microsoftu?

”Jesteśmy w pełni zaangażowani w produkcję gry na PlayStation 4 i Xbox One. Tym nie mniej staramy się odpowiednio przygotować wersję Shadow of Mordor, wraz z systemem Nemesis, na starsze platformy. Chcemy aby podstawowe zalety gry były na podobnym poziomie. Mowa tutaj o walce, mechanice gry, skradaniu się i poruszaniu. Jeżeli chodzi o system Nemesis, jest już o wiele gorzej, co nie znaczy, że źle. To po prostu nie ten sam poziom”

Shadow of Mordor to jedna z ciekawszych gier na nadchodzące miesiące. Pełnię doświadczeń odczujecie tylko na platformach nowej generacji. Osobiście ciekaw jestem, jak bardzo różnić się będzie sam system. Ilu przeciwników obdarzonych zostanie wysoką inteligencją, na rzecz mniejszych jednostek? Jak gra będzie różnić się pod względem technologicznym? Dowiemy się tego w drugiej połowie roku, ponieważ to wtedy gra będzie miała swoją premierę. Tym nie mniej zapowiada się nieźle.

Written By
More from Patryk

Nowe szczegóły na temat rozgrywki w Fallout 4

Do premiery gry Fallout 4 jeszcze tylko kilka dni, ale już teraz...
Read More