Microsoft zamierza wspierać markę Xbox i ofertę Games with Gold

Firma Microsft obiecuje rozwój marki Xbox i ulepszanie oferty Games With Gold. Obecnie oferta gwarantuje dwa tytuły miesięczne na stałe, ale gracze uskarżają się na słabą jakość gier.

phil-spencer-new-mugshot

Głos w sprawie marki Xbox zabrał Phil Spencer, menedżer oddziału Xboksa, który rozmawiał z dziennikarzami serwisu Polygon. Zaprzecza on, jakoby Microsoft chciał się pozbyć, lub zmarginalizować wartość konsoli. Ciekawszym elementem rozmowy była oferta Games with Gold, która od pewnego czasu stara się nawiązać walkę z PlayStation Plus. Potwierdził on, że osobiście zajmuje się projektem i odwiedza ekipę, która pracuje nad comiesięczną ofertą. W przyszłości ma być ona konkurencyjna na rynku i zadowolić graczy. Oto co powiedział w tej sprawie:

”Teraz co miesiąc rozmawiam z zespołem odpowiedzialnym za ten program, zajmując bardziej aktywną rolę w wyborze licencji, które udostępnimy do pobrania. Myślę, że wkrótce zobaczymy coś, co w końcu lepiej pasuje do tego, jak powinno wyglądać Games with Gold z obecnymi ograniczeniami. Wydaje mi się, że nasza oferta, tak samo jak każdy inny system, musi przejść przez pewne kroki i ewolucję, by osiągnąć pełny potencjał”

Fakt, potencjał jest, ale kompletnie nie wykorzystany. PlayStation Plus funkcjonuje trochę na innych zasadach. Sony pozwala pobierać całkiem świeże produkcje, w zamian za to wymaga ciągle aktywnej subskrypcji. Microsoft prezentuje to trochę w inny sposób – gry pobieramy raz i możemy z nich korzysta do woli, nawet bez aktywnej subskrypcji. Różnice w jakości tytułów są zauważalne gołym okiem. Co ciekawe, Spencer dodaje, że w przyszłości Games with Gold obejmie również gry dedykowane platformie Xbox One.

dzięki [VG24/7]

Written By
More from Patryk

Naughty Dog opowiadają o pracach nad Uncharted 4: A Thief’s End

W sieci pojawił się dziennik Naughty Dog, w którym twórcy Uncharted 4:...
Read More