Microsoft ujawnił raport finansowy – sprzedaż Xbox One spada

Firma Microsoft ujawniła swój raport finansowy za ostatni kwartał rozrachunkowy, z którego wynika, że sprzedaż konsoli Xbox One spadła. 

Xbox One trafiło na rynek w zeszłym roku. Konsola posiada również sensor Kinect 2.0.
Xbox One trafiło na rynek w zeszłym roku. Konsola posiada również sensor Kinect 2.0.

Koncern Microsoft, w związku z kończącym się czwartym kwartałem finansowym roku 2014, ujawniła swój oficjalny raport finansowy. Wynika z niego, że w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca firma zdołała wysłać do sprzedawców detalicznych około 1, 1 miliona konsol Xbox One oraz Xbox 360.

W ubiegłym roku, w analogicznym okresie, na rynku znajdywała się tylko konsola Xbox 360, a wynik był tylko o 10% mniejszy. Świadczy to o wyraźnym zmniejszeniu się zainteresowania konsolami tego producenta. Jednakże raport finansowy pokazuje pewną, bardzo pozytywną zależność dla firmy Microsoft. Konsola Xbox One jest droższym sprzętem od Xboksa 360, toteż przychód oddziału firmy odpowiadającego za ten rynek wzrósł o 104 miliony dolarów. Oznacza to, że przychód całościowy wzrósł o 14, co przełożyło się na krańcowy wynik 1, 44 miliarda dolarów.

Koncern w czwartym kwartale roku fiskalnego 2014 wyniósł astronomiczną kwotę 23, 38 miliarda dolarów. Przekłada się to na zysk operacyjny w kwocie 6, 48 miliarda dolarów. Patrząc na wyniki finansowe firmy przez pryzmat całego roku wynika, że przychód Redmond wynosił 86, 83 miliarda dolarów, a zysk operacyjny to 27, 76 miliarda dolarów.

W kwietniu firma informowała publikę o tym, że do sklepów rozesłano konsolę Xbox One w ilości 5 milionów egzemplarzy (wynik całościowy). W tym samym okresie największa konkurencja firmy w postaci koncernu Sony ujawniła swoją garść statystyk. Wynika z nich, że konsolę PlayStation 4 sprzedano wówczas w ilości 7 milionów egzemplarzy. Należy jednak pamiętać, że Microsoft najprawdopodobniej odrobił ten dystans, poprzez wprowadzenie zestawów Xbox One bez sensora Kinect 2.0. po niższej cenie. 

Kinect 2.0. w pełnej okazałości. Czy doczekamy się konkretnych gier lub oprogramowani na ten  sprzęt?
Kinect 2.0. w pełnej okazałości. Czy doczekamy się konkretnych gier lub oprogramowani na ten sprzęt?
Written By
More from Patryk

Nie spodziewajcie się kolejnej części God of War na PlayStation 4

Firma Sony planuje wydać tylko i wyłącznie God of War 3 w...
Read More