Microsoft przejęło prawa do marki Gears of War

Microsoft nabył pełnię praw do produkcji kolejnych odsłon serii Gears of War. Za nowe części cyklu odpowiadać będzie Black Tusk, a sam Cliff Bleszinski, projektant marki postanowił wypowiedzieć się na jej temat. 

onek2

Wczoraj konsolowy świat obiegła informacja o przyszłości marki Gears of War. Prawa do marki nabył Microsoft, który zainwestował mnóstwo pieniędzy w ten transfer. Głową projektu będzie znany wszystkim fanom serii, współzałożyciel marki, Rod Fergusson. Na swoim oficjalnym blogu, wypowiedział się na temat przyszłości marki. Jego zdaniem trafiła ona w najlepsze ręce, a przyszłość projektu jest raczej spokojna, ponieważ Black Tusk jest świadome odpowiedzialności jaka ciąży na ich barkach. Cliff nawiązuje również do 343 Industries, które świetnie sobie poradziło z przejętą marką Halo, jak również wyjaśnia czym się aktualnie zajmuje. Jego projekty poznamy wkrótce:

”Szczerze mówiąc nie sadzę, aby marka mogła znaleźć się w lepszych rękach. (…) Gearsy są w takim stopniu dzieckiem Roda Fergussona, jak i moim. On naprawdę zatroszczy się o całą markę. (…) Phil Spencer zadzwonił do mnie z informacją o przejęciu marki w zeszłym tygodniu. Phil, nie musiałeś tego robić; jesteś dżentelmenem. Doceniam takie gesty. 343 Industries dobrze radzi sobie z Halo, a Black Tusk zrobi fantastyczne rzeczy z Gearsami. Nie przeprowadzę się do Vancouver, by tam pracować. Nie będę wspierał nowego projektu. Moim zainteresowaniem jest przyszłość i nowe wyzwania; nie przeszłość. Dla wszystkich, którzy kochają Gearsy – ja Was też kocham i doceniam Wasze wsparcie przez te wszystkie lata.”

Ostatnią odsłoną marki było dość porządne Gears of War: Judgment, które trafiło na rynek w zeszłym roku. Przyszłość serii jest raczej zagwarantowana, a to ze względu na budżet, jakim dysponuje Microsoft. Firma poradziła sobie z restrukturyzacją marki Halo, toteż nie wydaje mi się, aby z marką Epic było inaczej.

Written By
More from Patryk

Far Cry 4 debiutuje w listopadzie

Far Cry 4 to kolejna odsłona popularnej serii strzelanin pierwszoosobowych firmy Ubisoft....
Read More