Microsoft przejęło prawa do marki Gears of War

Microsoft nabył pełnię praw do produkcji kolejnych odsłon serii Gears of War. Za nowe części cyklu odpowiadać będzie Black Tusk, a sam Cliff Bleszinski, projektant marki postanowił wypowiedzieć się na jej temat. 

onek2

Wczoraj konsolowy świat obiegła informacja o przyszłości marki Gears of War. Prawa do marki nabył Microsoft, który zainwestował mnóstwo pieniędzy w ten transfer. Głową projektu będzie znany wszystkim fanom serii, współzałożyciel marki, Rod Fergusson. Na swoim oficjalnym blogu, wypowiedział się na temat przyszłości marki. Jego zdaniem trafiła ona w najlepsze ręce, a przyszłość projektu jest raczej spokojna, ponieważ Black Tusk jest świadome odpowiedzialności jaka ciąży na ich barkach. Cliff nawiązuje również do 343 Industries, które świetnie sobie poradziło z przejętą marką Halo, jak również wyjaśnia czym się aktualnie zajmuje. Jego projekty poznamy wkrótce:

”Szczerze mówiąc nie sadzę, aby marka mogła znaleźć się w lepszych rękach. (…) Gearsy są w takim stopniu dzieckiem Roda Fergussona, jak i moim. On naprawdę zatroszczy się o całą markę. (…) Phil Spencer zadzwonił do mnie z informacją o przejęciu marki w zeszłym tygodniu. Phil, nie musiałeś tego robić; jesteś dżentelmenem. Doceniam takie gesty. 343 Industries dobrze radzi sobie z Halo, a Black Tusk zrobi fantastyczne rzeczy z Gearsami. Nie przeprowadzę się do Vancouver, by tam pracować. Nie będę wspierał nowego projektu. Moim zainteresowaniem jest przyszłość i nowe wyzwania; nie przeszłość. Dla wszystkich, którzy kochają Gearsy – ja Was też kocham i doceniam Wasze wsparcie przez te wszystkie lata.”

Ostatnią odsłoną marki było dość porządne Gears of War: Judgment, które trafiło na rynek w zeszłym roku. Przyszłość serii jest raczej zagwarantowana, a to ze względu na budżet, jakim dysponuje Microsoft. Firma poradziła sobie z restrukturyzacją marki Halo, toteż nie wydaje mi się, aby z marką Epic było inaczej.

Written By
More from Patryk

Rzućcie okiemn na zwiastun drugiego epizodu The Wolf Among Us

Twórcy ze studia Telltale Games, którzy odpowiadają za markę The Wolf Among...
Read More