Microsoft potwierdza, że sprzedaż Xbox One bez Kinecta wzrosła dwukrotnie!

Xbox One w Stanach Zjednoczonych jest sprzedawany bez sensora Kinect 2.0. Decyzja o oddzielnym sprzedawaniu akcesorium wpłynęła pobudzająco na sprzedaż samej konsoli.

Microsoft wprowadził na rynek Kinecta wraz z premierą Xbox One.
Microsoft wprowadził na rynek Kinecta wraz z premierą Xbox One.

Kilka tygodni temu informowałem o decyzji koncernu Microsoft, dzięki której w sklepach pojawiły się konsole Xbox One bez sensora Kinect 2.0. w zestawie. Decyzja amerykańskiego koncernu pozytywnie wpłynęła na sprzedaż zestawów z konsola, które na terenie Stanów Zjednoczonych sprzedają się dwukrotnie lepiej, niźli kiedykolwiek wcześniej. 

Analiza wielkości sprzedaży dotyczy miesiąca czerwca, kiedy to drugi zestaw pozbawiony sensora ruchowego został udostępniony graczom. Konsola trafiła na rynek 9 czerwca, a jej wyniki sprzedażowe były dwukrotnie lepsze, od tych z maja, kiedy to na rynku był zestaw tylko z sensorem Kinect 2.0. Znaczący wpływ na polepszenie sprzedaży miała również obniżka ceny konsoli, którą w Stanach Zjednoczonych można zakupić za równowartość 399 dolarów. Wielu graczy, którym zbędny jest wspomniany gadżet, najwyraźniej podjęło decyzję o zakupie konsoli. 

Dotychczas w Stanach Zjednoczonych najlepiej sprzedaje się konsola PlayStation 4. Decyzja o wprowadzeniu tańszego zestawu z Xbox One może znacząco zmienić ten wynik, co więcej, sprzęt 5 września będzie dostępny w naszym kraju. Na ten moment nie znamy jednak konkretnych cen oraz zestawów, które trafią na nasz rynek.

Kinect 2.0. w pełnej okazałości. Czy doczekamy się konkretnych gier lub oprogramowani na ten  sprzęt?
Kinect 2.0. w pełnej okazałości. Czy doczekamy się konkretnych gier lub oprogramowani na ten sprzęt?
Written By
More from Patryk

Havoc Engine kupiony przez firmę Microsoft

Firma Intel zdecydowała się sprzedać silnik graficzny Havoc Engine oraz wszystkie jego...
Read More