Microsoft planuje produkcję kolejnej gry z serii Halo?

Firma Microsoft pracuje aktualnie nad grą Halo 4, która najpewniej zostanie ujawniona na targach E3. Okazuje się jednak, że na stronie koncernu pojawiły się oferty pracy dotyczące głównego producenta, zastępcy oraz dyrektora projektu.

W tym roku Xbox One ma mieć najlepszy zestaw gier zaprezentowany na targach E3 od lat!
W tym roku Xbox One ma mieć najlepszy zestaw gier zaprezentowany na targach E3 od lat!

Powszechnie wiadomo, że firmy Microsoft oraz 343 Industries pracują aktualnie nad Halo 4. Gra ma pojawić się na konsoli Xbox One – to pewne. W kuluarach branży chodzą też słuchy, że gigant z Redmond zamierza odświeżyć drugą część serii, a więc Halo 2 Anniversary. To jednak nie koniec intrygujących wieści na temat popularnej marki gier akcji. Okazuje się, że do tego grona może dołączyć jeszcze jeden projekt osadzony w tym uniwersum. Wskazują na to ogłoszenia o wolnych wakatach w firmie Microsoft.

Gigant z Redmond poszukuje trzech osób na najwyższe stanowiska kierownicze. Mowa tutaj o głównym producencie gry, jego zastępcy oraz osoby na stanowisko wiodącego dyrektora gry. Ogłoszenie podkreśla również, że osoby będą odpowiedzialne za nową grę w uniwersum Halo. Jest więc całkiem prawdopodobne, że Microsoft planuje szóstą odsłonę serii (!). Zasady są przejrzyste, gdy tylko decydujesz się na inwestycję, w tym przypadku wysokobudżetową grę wideo, to najpierw poszukujesz kadry kierowniczej. Redmond szuka więc głównodowodzących, którzy będą w stanie skupić wokół siebie utalentowanych projektantów. Najdziwniejsze jest jednak to, że nie zdążyliśmy jeszcze poznać dokładniej Halo 5, a tutaj już pojawiają się informacje o kolejnej grze z tej serii. Z drugiej jednak strony, może rozchodzić się o zupełnie inny projekt, ot chociażby grę strategiczną, jak to miało miejsce w przypadku Halo Wars

Ogłoszenie o prace skierowane jest do ludzi, którzy potrafią zajmować się projektami nowej generacji. Wymagane są umiejętności programowania gier na Xbox One oraz urządzeniami peryferyjnymi, w tym przypadku Smart Glass. Miejmy nadzieję, że konkretów dowiemy się już na nadchodzących targach E3 w Los Angeles.

[dzięki – Dualshockers]

Written By
More from Patryk

Wyśmienita galeria screenów z Final Fantasy XV

W sieci udostępniono wysokiej jakości screeny z gry Final Fantasy XV. Galeria...
Read More