Microsoft planuje obniżyć cenę Xbox One w Europie?

W sieci pojawiają się sygnały na temat obniżki cen konsol Xbox One na terenie Europy. Konsolę Xbox One w tym momencie możemy zakupić za kwotę 399,99 euro.

Xbox One trafiło na rynek w zeszłym roku. Konsola posiada również sensor Kinect 2.0.
Xbox One trafiło na rynek w zeszłym roku. Konsola posiada również sensor Kinect 2.0.

Wiele wskazuje na to, że koncern Microsoft przygotowuje się do kolejnej obniżki ceny konsoli Xbox One. Jedna z takich ofert została znaleziona przez graczy na hiszpańskim serwisie internetowym (Spanix Xbox.com), gdzie został zamieszczony wpis aktualizujący cenę konsoli do poziomu 349, 99 euro. Aktualnie sprzęt na terenie Europy będziemy mogli zakupić za kwotę 399,99 euro. W naszym kraju zestaw dostępny będzie od września tego roku, już wcześniej informowaliśmy o dostępnych zestawach i cenach.

Jeżeli pogłoski o kolejnej zmianie cenowej się potwierdzą, to będzie to druga taka decyzja w ostatnich dziewięciu miesiącach. Koncern z Redmond zmieniał już cenę konsoli Xbox One z premierowego 499 euro na 399 euro. Jednakże oficjalnego komunikatu w tej sprawie jeszcze nie wystosowano. Co ciekawe, w sieci pojawił się nawet nieoficjalny wpis na innym serwisie internetowym, tym razem z Francji. Zamieszczono tam ofertę dotyczącą konsoli w białej kolorystyce. Serwis Micromania zamieścił zdjęcie oraz przewidywaną cenę takiego zestawu. Rzeczony zestaw miałby kosztować 399 euro oraz zawierać białą konsolę Xbox One wraz z grą Sunset Overdrive. Podobnie jak w przypadku pogłosek na temat obniżce cen, tak tutaj nie wystosowano oficjalnego sprostowania w tej sprawie.

Firma Microsoft z pewnością ma jakiegoś asa w rękawie. Największa konkurencja w postaci Sony już kilka tygodni temu zapowiedziała nową wersję kolorystyczną swojej konsolo, co ciekawe, również białą. Miejmy nadzieję, że pogłoski o obniżce cen oraz nowej wersji kolorystycznej konsoli Xbox One okażą się prawdziwe. 

[dzięki – videogamer]
Biała wersja konsoli Xbox One.
Biała wersja konsoli Xbox One.
Written By
More from Patryk

Rise of the Tomb Raider pojawi się tylko na Xbox One

W trakcie konferencji firmy Microsoft na targach gamescom 2014 potwierdzono, że gra...
Read More