Microsoft – nowa aktualizacja Xbox One pozwoli wykorzystać więcej mocy obliczeniowej twórcom gier

Xbox One to najnowsza konsola firmy Microsoft, wyposażona w sensor ruchowy Kinect.

Firma Microsoft zapowiedziała bardzo ciekawe rozwiązanie, w związku z rezygnacją dystrybucji Kicenta wraz z konsolą Xbox One. Sprzęt ma zostać zmodyfikowany, co pozwoli na skorzystanie z większej ilości mocy obliczeniowej.

W tym roku Xbox One ma mieć najlepszy zestaw gier zaprezentowany na targach E3 od lat!
W tym roku Xbox One ma mieć najlepszy zestaw gier zaprezentowany na targach E3 od lat!

Phil Spencer, szef działu Xbox, wypowiedział się ostatnimi czasy na temat konsoli Xbox One oraz nadchodzącej aktualizacji oprogramowania. Udzielił on wywiadu redakcji Eurogamera, gdzie wypowiedział się na kilka kluczowych kwestii związanych z oprogramowaniem. Najwyraźniej Microsoft przejrzał na oczy i zamierza poprawić swoją sytuację na rynki. Dlaczego? Nowa aktualizacja ma pozwolić na efektywniejsze wykorzystanie siły obliczeniowej konsoli. 

Nowa wersja oprogramowania ma wprowadzić szereg zmian ułatwiających pracę deweloperom. Patch pozwoli na jeszcze łatwiejsze operowanie pamięcią procesora graficznego oraz układu scalonego. Co więcej, nowy Firmware ma zaoferować nowe narzędzia do pracy oraz nieprzedstawione jeszcze rozwiązania, które pozwolą na większą elastyczność twórców. Phil Spencer uważa, że wszystko jest tworzone z myślą o producentach gier, aby pracowali w najlepszych warunkach. 

„Tak, te moce obliczeniowe oferują maksymalnie 10 procent dodatkowych zasobów w GPU. Jesteśmy zaangażowani, by dać deweloperom nowe narzędzia i elastyczność, potrzebne do uczynienia gier na Xbox One jeszcze lepszymi. Zarezerwowane do tej pory zasoby w GPU twórcy będą mogli wykorzystać w dowolny sposób.”

Przypomnę tylko, iż Xbox One jest trzecią konsolą w dorobku Microsoftu. Sprzęt zadebiutuje w naszym kraju za kilka miesięcy, a więc będzie dostępna wersja bez sensora ruchowego Kinect 2.0. Konsola posiada 8-rdzeniowy procesor AMD ”Jaguar”, układ graficzny firmy AMD oraz 8 GB pamięci operacyjnej RAM w technologii DDR3. 

[dzięki – Eurogamer]
Xbox One w całej okazałości. Już niebawem w Polsce będzie dostępna wersja również bez kontrolera Kinect.
Xbox One w całej okazałości. Już niebawem w Polsce będzie dostępna wersja również bez kontrolera Kinect.
Tags from the story
, , ,
Written By
More from Patryk

Sniper Ghost Warrior 3 – sprawdźcie prezentację z komentarzem twórców

Sniper Ghost Warrior 3 to jedna z najważniejszych gier w aktualnym kalendarzu...
Read More