Microsoft nie zamierza sprzedawać marki Xbox

Nowy szef działu Xbox, a więc Satya Nadella, nie ma zamiaru sprzedawać marki Xbox. Firma z Redmond nie ma planów na większe zmiany w tej materii, wszystko będzie tak, jak jest na tę chwilę.

W tym roku Xbox One ma mieć najlepszy zestaw gier zaprezentowany na targach E3 od lat!
W tym roku Xbox One ma mieć najlepszy zestaw gier zaprezentowany na targach E3 od lat!

Na początku maja w sieci pojawiły się informacje o domniemanych planach wydzielenia marki Xbox z koncernu Microsoft. Nowy dyrektor generalny korporacji z Remond, Satya Nadella, dementuje te pogłoski kompletnie odcinając się od takich spekulacji. Nie może mieć miejsca zabieg sprzedaży marki Xbox zewnętrznej firmie. Microsoft będzie prowadził taką samą politykę względem działu konsolowego jak dotychczas. Poniżej możecie wczytać się w oficjalny komentarz Nadelli w tej sprawie:

“Nie mam zamiaru robić niczego odmiennego, od tego co robimy dzisiaj w kwestii Xboksa” – powiedział Nadella w trakcie Code Conference.

Microsoft planuje wspierać swoją nową konsolę, oraz być wiernym całej generacji graczy na całym świecie. Co ciekawe, okazuje się, że analitycy z firmy Ricka Sherlunda oszacowali, iż cała gałąź Xbox przynosi koncernowi straty. Jak się okazuje, według Sherlunda może to być kwota dwóch miliardów rocznie. Wszystko to są jednak zwykłe statystyki, które nie przekładają się na decyzję o dogłębnych zmianach w firmie. 

Gdy tylko posadę dyrektora generalnego Microsoftu objął Nadella, nie czekał on z restrukturyzacją. Zespoły Xbox, Xbox Live, Xbox Music, Xbox Video oraz Microsoft Studios zostały ujednolicone i połączone, pod przewodnictwem Phila Spencera. Ten zabieg niejako ucina wszelkie spekulacje w sprawie sprzedaży Xboxa.

[dzięki – videogamer]
Xbox One to najnowsza konsola firmy Microsoft, wyposażona w sensor ruchowy Kinect.
Xbox One to najnowsza konsola firmy Microsoft, wyposażona w sensor ruchowy Kinect.
Written By
More from Patryk

Hideo Kojima wypowiada się na temat rozgrywek wieloosobowych w The Phantom Pain

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain posiadać będzie tryb wieloosobowy. Na...
Read More