Microsoft nie przeniesie Halo na PC, więc fani robią to samodzielnie

Microsoft nie ma w planach przeniesienia gry Halo na pecety, choć dawno temu pierwsza odsłona faktycznie byłą dostępna na blaszakach. Fani zabierają się za ten proces samodzielnie.

Jeżeli tylko macie nadzieję, że Microsoft któregoś dnia przeniesie starsze odsłony Halo na pecety, to nie warto czekać. Firma zdecydowanie odcina się od tych spekulacji, a fani przygotowują własną edycję trzech pierwszych odsłon serii na blaszaki.

Installation 01 to amatorski projekt gry grupy fanów marki Halo, który jest właśnie finalizowany. W założeniach chodzi o to, że twórcy modyfikacji zdecydowali się połączyć ze sobą multiplayer z gier Halo: Combat Evolved, Halo 2 i Halo 3, aby wydać to jako jeden, wielki tryb gry na pecetach.

Rzeczone Installation 01 sami twórcy nazywają, jako ”pełnoprawną edycję gry”, którą tak też należy traktować. Amatorzy Halo zamierzają konkretnie promować swój projekt i w sieci pojawił się nawet specjalny zwiastun dotyczący tej modyfikacji.

Zespół ludzi zajmujących się tym projektem nie jest zrzeszony pod żadną nazwą. Co ciekawe, są to gracze z całego świata, którzy planują już za dwanaście miesięcy wydać pełną wersją opisywanego moda Installation 01. Czy im się to uda, czas pokaże. Osądzając grę oraz cały projekt po aktywności na kanale jego autorów na YouTube można wywnioskować, że zajmują się nim już od dłuższego czasu.

Ostatnią odsłoną popularnej serii 343 Industries jest Halo 5: Guardians. Wysoko oceniane przez recenzentów jest warte polecenia. Naszą recenzję przygotował Radek – link poniżej.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=oehVmUDrmf4″ allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”56288f2d47771a996011822f”]<c/enter>

Written By
More from Patryk

The Last of Us – pięć statuetek BAFTA i sześciomilionowa sprzedaż

Nughty Dog, twórcy gry The Last of Us z gatunku survival horror,...
Read More