Microsoft nie planuje wydawania serii Halo na PC

Firma Microsoft ma jasną politykę dotyczącą marki Halo. Klasyczna, wysokobudżetowa strzelanina jest przeznaczona tylko i wyłącznie na konsole Xbox, toteż nie ma planów wydawanie gier na PC.

Halo 5: Guardians stało się faktem!
Halo 5: Guardians stało się faktem i pojawi się na konsoli Xbox One. 

Marka Halo jest niezwykle zasłużona na rynku gier wideo. Od samego początku jest przeznaczona tylko i wyłącznie z myślą o konsolach Microsoftu. Halo: The Master Chief Collection pojawi się na rynku w listopadzie, a pełnoprawna, piąta odsłona serii o podtytule Guardians w przyszłym roku na Xbox One. Oba tytuły będą dostępne tylko na najnowszej konsoli Microsoftu, a co z właścicielami komputerów klasy PC?

”Na razie koncentrujemy się na Xbox One. Pokazaliśmy się na PC, także Dan [Ayoub, producent wykonawczy w 343 – dop. red.] wydawał na komputerach swoje gry, jak Halo: Spartan Assault. Słuchamy fanów PC, ale na razie skupiamy się na Xbox One.” – Bonnie Ross w rozmowie z redakcją Eurogamera.

Halo: Combat Evolved trafiło na komputery osobiste w 2003 roku. Cztery lata później druga odsłona serii pojawiła się na pecetach, co mogłoby wskazywać, że podobnie będzie z kolejnymi odsłonami gry. Jak widać cele Microsoftu są jasne, klasyczna marka będzie przeznaczona tylko dla właścicieli ich konsoli, co wydaje się być naturalnym i słusznym rozwiązaniem.

Halo 5: Guardians pojawi się tylko i wyłącznie na Xbox One.
Halo 5: Guardians pojawi się tylko i wyłącznie na Xbox One.
Written By
More from Patryk

Świat Mass Effect odtworzony w grze Minecraft

W świecie Minecrafta odtworzono już bardzo dużo elementów i gier wideo. Przyszedł...
Read More