Microsoft na konferencji Build prezentuje kilka nowości

Microoft na konferencji Build prezentuje swoje najnowsze pomysły oraz plany na przyszłość. W San Francisco pojawiają się producenci oprogramowania Windows, Windows Phone oraz chmury Azure. Ponadto specjaliści od technologii, wśród których bryluje Holo Lens.

Firma Microsoft zajmuje się dystrybucją oprogramowania, produkcją urządzeń mobilnych oraz konsol stacjonarnych.
Firma Microsoft zajmuje się dystrybucją oprogramowania, produkcją urządzeń mobilnych oraz konsol stacjonarnych.

Projekt Konsola jest portalem koncentrującym się głównie na konsolach oraz grach na PlayStation 4 oraz Xbox One. W tym przypadku warto jest jednak zagłębić się w to, co Microsoft zaprezentował na konferencji Build.

Szczerze powiedziawszy, koncern z Redmond jest niemniej wizjonerski i innowacyjny co konkurencyjne Apple.

Microsoft w ostatnich miesiącach nabiera rozpędu, głównie za sprawą nowego prezesa u sterów firmy. Satya Nadella zdecydował się wprowadzać konkretne zmiany do polityki firmy i ujawnić skrywany projekt gogli HoloLens. Na konferencji Build to właśnie HoloLens jest jednym z najciekawszych atrakcji tej imprezy. Na konferencji zaprezentowano gotowe urządzenie, które wyszło z fazy prototypowej. Microsoft dokonał prezentacji w praktyce, HoloLens może wspierać branżę medyczną, budowlaną bądź też codzienne czynności.

Microsoft Windows 10

Microsoft Surface 3.

Build 2015 to również prezentacja nowego tabletu Microsoft Surface 3. Bez wątpienia ten przenośny sprzęt może konkurować z najlepszymi na rynku, w tym Samsungiem bądź Apple.

Specyfikacja ujawniona przez Microsoft napawa optymizmem. Otrzymamy procesor Intel Atom, system operacyjny Windows 8.1, nowy tablet zaoferuje ekran o przekątnej 10,8 cala, jak również rozdzielczość 1920×1280 (obraz 3:2). Ponadto warto nadmienić możliwość wykorzystywania rysika do obsługi oraz funkcję multitouch do 10 punktow.

surface 3

Najlepszy system operacyjny w historii?

System operacyjny Windows 10 to główne danie prezentacji Build 2015. Oprogramowanie może zatrzeć nie najlepsze wrażenie po poprzednim systemie operacyjnym. Microsoft pragnie udostępnić system kompletny, który będzie nawiązywał do klasyki, ale również wprowadzał mnóstwo nowych elementów. Firma z Redmond chce, aby Windows 10 łączył wszystkie urządzenia z rodziny Microsoftu.

Microsoft Edge, czyli przeglądarka nowej generacji.

W przypadku Project Spartan okazuje się, że była to tylko i wyłącznie nazwa kodowa nowej przeglądarki Microsoftu. Na Build 2015 zaprezentowano właśnie nowy pomysł na markową przeglądarkę internetową. Gigant z Redmond ujawnił Microsoft Edge, czyli nową aplikację do przeglądania internetu.

Oczywiście zaimplementowane zostanie wsparcie dla wszelakich rozszerzeń, które będzie można w prosty sposób migrować z przeglądarki Chrome. Ponadto Microsoft Edge ma otrzymać wsparcie Cortany, ale również tryb notatek oraz schowka. Cortana ma być osobistą asystentką każdego z użytkowników, aby jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z internetu.

Nowa jakość pakietu Microsoft Office oraz Outlook.

W przypadku oprogramowania biurowego również zostaną wprowadzone zupełnie nowe funkcjonalności oraz aplikacje. Dzięki nowym rozwiązaniom użytkownicy pakietu Office mają poczuć się bardziej komfortowo oraz korzystać z wydajniejszego ekosystemu tej aplikacji.

Aplikacje i wtyczki do klienta poczty Outlook są bardzo innowacyjne. Dla przykładu, klient poczty będzie mógł integrować się z Uberem, aby umawiać transport na konkretną godzinę w mailu. Ponadto świetnie zapowiada się możliwość integracji z Linkedin oraz Facebooka, dzięki czemu szybko i sprawnie ”podejrzymy” profil branżowy naszego rozmówcy.

To tyle jeżeli mowa o konferencji Build 2015. Microsoft się rozwija, jak Wam się podoba ten kierunek zmian w Redmond?

[dzięki – http://www.theverge.com/2015/4/29/8518461/microsoft-build-2015-keynote-supercut/in/8280366]

Written By
More from Patryk

Sprawdźcie najnowszy gameplay z gry Rise of the Tomb Raider

Microsoft podgrzewa atmosferę przed wielką premierą Rise of the Tomb Raider na...
Read More