Microsoft kupi studio Mojang, czyli twórców Minecrafta?

Koncern Microsoft podobno jest żywo zainteresowany zakupem studia Mojang za kwotę 2 mld dolarów. Aktualnie trwają rozmowy na ten temat, źródłem informacji jest The Wall Street Journal.

Minecraft to fenomen na skalę światową. Tytuł ten rozchodzi się w bardzo szybkim tempie, a jego sprzedaż można liczyć w milionach egzemplarzy.
Minecraft to fenomen na skalę światową. Tytuł ten rozchodzi się w bardzo szybkim tempie, a jego sprzedaż można liczyć w milionach egzemplarzy.

Jak donosi źródło The Wall Street Journal, autorzy sukcesu gry Minecraft mogą zostać wykupieni przez giganta Microsoft. Kwota transakcji miałaby wynosić kosmiczne 2 miliardy dolarów.

Kolejne źródła, tym razem redakcja Bloomberg, donoszą o inicjacji rozmów między kierownictwem Microsoftu a Markusem Personem, jednym z twórców Minecrafta. Notch prawdopodobnie planuje odejść ze swojego stanowiska zaraz po sfinalizowaniu rzeczonej transakcji.

Czekamy na oficjalne potwierdzenie tych doniesień przez którąś ze stron. Warto w tym miejscu wspomnieć o wspaniałej sprzedaży Minecrafta na wielu platformach. Tytuł ten, od premiery w roku 2009, sprzedał się w nakładzie około 50 milionów egzemplarzy. Gra jest bardzo popularna na komputerach osobistych, ale sukces osiągnęła również na konsolach stacjonarnych.

[dzięki – http://www.allgamesbeta.com/2014/09/the-wall-street-journal-rumor-mojang-to.html]

Written By
More from Patryk

Forza Motorsport Racing GOTY Edition zapowiedziane!

Forza Motorsport 5 to gra wyścigowa studia Turn10, która jest dostępna na...
Read More