Microsoft chwali się wynikami Xbox One oraz Xboksa 360

W sieci pojawiły się informacje dotyczące oficjalnej sprzedaży konsoli Xbox One. Okazuje się, że w ostatnim kwartale wysłano do sklepów około 6,6 miliona konsol.

Xbox One to konsola firmy Microsoft, która otrzyma sporo ekskluzywnych gier na przestrzeni miesięcy.
Xbox One to konsola firmy Microsoft, która otrzyma sporo ekskluzywnych gier na przestrzeni miesięcy.

Sprzedaż i zainteresowanie konsolą Xbox One rośnie, o czym zdecydował się poinformować koncern Microsoft. W sieci pojawił się komunikat o liczbie 6,6 miliona egzemplarzy marki Xbox, które w ostatnim kwartale trafiły do sklepów.

W Ameryce Północnej to konsole ze stajni Microsoftu zdominowały rynek. Koncern zdecydował się ujawnić liczbę konsol Xbox One oraz Xbox 360, które łącznie trafiły do sklepów. Liczba 6,6 miliona egzemplarzy robi wrażenie, mimo wszystko amerykańska korporacja nie zdecydowała się ujawnić konkretnych danych co do ilości egzemplarzy Xbox One oraz Xboksa 360. Możemy się tylko domyślał, że zdecydowana większość z tej liczby to konsole Xbox One.

Warto również porównać ten wynik z analogicznym okresem w zeszłym roku. Wtedy to do sklepów powędrowało 7, 4 miliona konsol, podczas gdy sama sprzedaż była o 20 procent większa. Należy jednak pamiętać, iż był to okres debiutu konsoli Xbox One na rynku, a więc oczekiwania były ogromne.

Z pewnością na ten wynik mają również wpływ świetne gry ekskluzywne w postaci Halo: The Master Chief Collection, Sunset Overdrive czy też wyścigowe Forza Horizon 2. W przyszłości może być równie dobrze, a to za sprawą takich premier jak Quantum Break oraz Rise of the Tomb Raider.

[dzięki – http://www.videogamer.com/news/6_6_million_xbox_consoles_shipped_in_q4_2014.html]

Xbox One się rozkręca, a dostawcy konsol mają kupę roboty!
Xbox One się rozkręca, a dostawcy konsol mają kupę roboty!
Written By
More from Patryk

Need for Speed ‚Five Ways To Play’, czyli Ghost Games uczy nas jak grać w swoją nową grę

Need for Speed to jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Tytuł...
Read More