Microsoft celuje w jakość 1080p i 60 klatek na sekundę podczas streamowania rozgrywki

Firma Microsoft wprowadzi do systemu Windows 10 aplikację Xbox, dzięki której będzie możliwość streamingu rozgrywki na inne urządzenia.

Xbox One trafiło na rynek w zeszłym roku. Konsola posiada również sensor Kinect 2.0.
Xbox One trafiło na rynek w zeszłym roku. Konsola posiada również sensor Kinect 2.0.

 

Microsoft na swojej konferencji zapowiedział mnóstwo nowości dotyczących oprogramowania Windows 10. Jedną z nich jest aplikacja dla Xbox One, dzięki której możliwa będzie transmisja rozgrywki z konsoli stacjonarnej na inne urządzenia oparte o system Windows 10.

Aktualnie aplikacja pozwala na streaming rozgrywki na inne platformy w jakości 720p oraz 30 klatkach na sekundę. Jest to wersja testowana wewnątrz firmy Microsoft, ale Mike Ybarra z Redmond twierdzi, że koncern chce wprowadzić ostatecznie jakość Full HD. Mowa tutaj oczywiście o natywnej rozdzielczości 1080p oraz 60 klatek na sekundę. Oznacza to brak spadku jakości rozgrywki względem konsoli Xbox One.

Należy jednak pamiętać, że jakość transmitowania rozgrywki zależeć będzie głównie od jakości Wi-Fi w domach graczy. Aplikacja pozwoli połączyć się z każdym urządzeniem opartym o system Windows 10, ale najlepsze efekty uzyskają Ci, którzy będą zaopatrzeni w najlepsze łącza.

[dzięki – http://www.gamespot.com/articles/xbox-one-game-streaming-targeting-full-1080p-60fps/1100-6424799/]

Jedna, wielka, kochająca się rodzina, dołączysz do niej?
Jedna, wielka, kochająca się rodzina, dołączysz do niej?
Written By
More from Patryk

Nowa aktualizacja gry Hearthstone: Heroes of Warcraft

Blizzard Entertainment aktualizują właśnie grę Hearthstone: Heroes of the Warcraft wprowadzając mnóstwo ciekawych...
Read More