Metro Redux zmierza na PlayStation 4, Xboxa One oraz na PC.

Firma Deep Silver, odpowiedzialna za markę strzelanin pierwszoosobowych Metro, potwierdza wydanie gry z tej serii na konsole nowej generacji. Nowy tytuł będzie nosił nazwę Metro: Redux.

metro_2033-460cx160

W sieci pojawiły się zdjęcia, które wskazują na to, że studia Deep Silver oraz 4A Games pracują nad wydaniem obydwu gier z uniwersum Metro na konsole nowej generacji. Informacje zostały bardzo szybko potwierdzone przez firmy deweloperski, które zamierzają wspierać PlayStation 4 i Xbox One nowym tytułem z tej serii. Mowa tutaj o grze Metro: Redux. Dla najwierniejszych fanów przygotowana zostanie edycja kolekcjonerska. Poniżej możecie wczytać się w oficjalny komentarz Deep Silver w tej sprawie:

„Metro: Redux jest prawdziwe. Nigdy nie trzymaliśmy w sekrecie, że 4A Games przeniesie serię Metro na nową generację konsol. Ale to, co widzieliście na zdjęciach, które wyciekły do sieci, pochodzi z pierwotnej prezentacji i choć zawiera ziarnko prawdy, to nie do końca prezentuje finalny zamysł. Spostrzegawczy fani z pewnością zauważyli, że obrazek na okładce pochodzi z rosyjskiego wydania powieści Metro 2033, podobnie jak logo pochodzi z pierwszej odsłony serii gier, dodano jedynie napis ‚Redux’. 

Obydwie gry, czyli zarówno Metro 2033 jaki Metro: Last Light to gry typu FPS, czyli pierwszoosobowe strzelanina akcji. Szczególnie kontynuacja, czyli Metro: Last Light została ciepło przyjęta przez fanów i recenzentów – średnia ocen na serwisie Metacritic to 80 punktów. Obydwie gry opowiadają o nuklearnej apokalipsie, która ma miejsce w niedalekiej przyszłości na terenach wschodniej Europy i Rosji.

Metro-Redux-marketing-image-1

Written By
More from Patryk

Gameplay z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsoli Xbox One

Mało Wam Wiedźmin 3: Dziki Gon? Jeżeli macie konsolę Xbox One, to...
Read More