Metamorfoza Elizabeth w trakcie prac nad Bioshock: Infinite

Elisabeth to bohaterka gry Bioschock: Infinite, która to trafiła na Xboksa 360 i PlayStation 3. Nie jest to grywalna postać, ale przez większość historii nam towarzyszy i walnie przyczyniła się do sukcesu gry. W sieci pojawił się materiał wideo prezentujący wstępne szkice Elizabeth.

elizabeth-bioshock-infinite-120712

Elizabeth to bardzo ciekawa postać kobieca, która wypłynęła w czasie panowania poprzedniej generacji konsol. Jest bohaterką gry Bioshock: Infinite, która to została wydana w roku 2013 na PlayStation 3, Xboksa 360 i komputery osobiste. Tytuł nie byłby tak znakomity i czarujący, gdyby nie postać ślicznej i niewinnej Elizabeth. Autorzy gry przygotowali całkiem ciekawy materiał wideo, wraz z redakcją IGN, na którym starają się nam nakreślić drogę od wstępnych szkiców Panny po jej finalną sylwetkę. 

Okazuje się, że Elizabeth w pierwszych miesiącach pracy nad Infinite była zupełnie inną postacią. Fizycznie przypominała oryginał, ale jej cechy i rola w scenariuszu była nieco inna. Po pierwsze, Elizabeth była kompletnie wyciszoną bohaterką, co oznacza że przez całą grę miała się nie odezwać ani słowem, tylko wskazywać nam rękoma, gdzie znajdują się interesujące przedmioty. Taki zabieg nie do końca przekonywał Irrational Games i Kena Levine. Po drugie, bohaterka była we wstępnych fazach oskryptowana, co oznacza że pokazywała się tylko i wyłącznie w wybranych miejscach na mapie. Jak zapewne wiecie, w oryginale Elizabeth towarzyszy nam podczas walki i jest w stanie wspierać nas znajdywanymi przedmiotami. Sam wygląd prototypów się zmieniał, z mało ciekawego dziś wizerunku dorosłej szlachcianki do przepięknej, młodej kobiety, nieskalanej brudem i problemami świata.

BioShock: Infinite jest dostępny na PlayStaion 3 i Xboksie 360. Gra na serwisie Metacritic została oceniona na 94 punkty. Poniżej możecie rzucić okiem na wywiad z twórcami i kilka modeli Elizabeth. Który z nich się Wam najbardziej podoba?

Written By
More from Patryk

Już niebawem klasyki z PS One i PlayStation 2 na PlayStation 4?

Od dłuższego czasu w systemie PlayStation 4 brakuje mi dostępu do klasyków...
Read More