Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ostatnią grą Hideo Kojimy z tej serii?

Hideo Kojima wypowiedział się na temat swojej przyszłości. Jego zdaniem Metal Gear Solid V: The Phantom Pain jest jego ostatnią grą z tej serii.

Hideo Kojima to japoński producent gier wideo, który zasłynął z marki Metal Gear Solid.
Hideo Kojima to japoński producent gier wideo, który zasłynął z marki Metal Gear Solid.

Redakcja IGN przygotowała bardzo interesujący wywiad z wielkim producentem gier, jakim bez wątpienia jest Hideo Kojima pracujący nad grami z serii Metal Gear. Jego zdaniem premiera Metal Gear Solid V: The Phantom Pain będzie jego ostatnią grą z tej niezwykle popularnej i zasłużonej serii.

”Od wielu lat mówię, że to będzie mój ostatni Metal Gear. Metal z MSX, Metal Gear 2, Metal Gear Solid 1, 3, 4, 5, Peace Walker i Metal Gear Solid 5 stanowią zwartą, kompletną sagę. W Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ostatecznie i definitywnie zamykam wątek tej sagi. Właśnie w takim sensie to będzie ostatni Metal Gear stworzony przez moją osobę. Zakładając, że marka będzie kontynuowana w przyszłości, dla mnie jest to ostatnia gra w serii”. – Hideo Kojima, IGN.

Należy jednak pamiętać, iż Hideo Kojima już w przeszłości głosił tego typu opinie. Jest to jeden z najważniejszych twórców gier w naszej branży, nierozłącznie kojarzony właśnie z wielkim sukcesem Metal Gear Solid. Czy Jego ewentualne odejście może faktycznie mieć miejsce?

Hideo Kojima aktualnie finalizuje prace nad Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, które pojawi się na rynku 1 września na konsolach stacjonarnych (15 na PC). Od dłuższego czasu wiadomo, że zajmuje się on również grą Silent Hills, która została zapowiedziana jeszcze w zeszłym roku. Czekamy na efekty jego prac z niecierpliwością.

[dzięki – http://uk.ign.com/articles/2015/03/04/kojima-says-metal-gear-solid-v-the-phantom-pain-is-the-last-metal-gear-solid]

Czy to możliwe, że mistrz Hideo Kojima odejdzie na emeryturę?
Czy to możliwe, że mistrz Hideo Kojima odejdzie na emeryturę?
Written By
More from Patryk

Zwiastun premierowy gry Assassin’s Creed Chronicles: China

W sieci pojawił się zwiastun promocyjny gry Assassin’s Creed Chronicles: China. Gra...
Read More