Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ostatnią grą Hideo Kojimy z tej serii?

Hideo Kojima wypowiedział się na temat swojej przyszłości. Jego zdaniem Metal Gear Solid V: The Phantom Pain jest jego ostatnią grą z tej serii.

Hideo Kojima to japoński producent gier wideo, który zasłynął z marki Metal Gear Solid.
Hideo Kojima to japoński producent gier wideo, który zasłynął z marki Metal Gear Solid.

Redakcja IGN przygotowała bardzo interesujący wywiad z wielkim producentem gier, jakim bez wątpienia jest Hideo Kojima pracujący nad grami z serii Metal Gear. Jego zdaniem premiera Metal Gear Solid V: The Phantom Pain będzie jego ostatnią grą z tej niezwykle popularnej i zasłużonej serii.

”Od wielu lat mówię, że to będzie mój ostatni Metal Gear. Metal z MSX, Metal Gear 2, Metal Gear Solid 1, 3, 4, 5, Peace Walker i Metal Gear Solid 5 stanowią zwartą, kompletną sagę. W Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ostatecznie i definitywnie zamykam wątek tej sagi. Właśnie w takim sensie to będzie ostatni Metal Gear stworzony przez moją osobę. Zakładając, że marka będzie kontynuowana w przyszłości, dla mnie jest to ostatnia gra w serii”. – Hideo Kojima, IGN.

Należy jednak pamiętać, iż Hideo Kojima już w przeszłości głosił tego typu opinie. Jest to jeden z najważniejszych twórców gier w naszej branży, nierozłącznie kojarzony właśnie z wielkim sukcesem Metal Gear Solid. Czy Jego ewentualne odejście może faktycznie mieć miejsce?

Hideo Kojima aktualnie finalizuje prace nad Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, które pojawi się na rynku 1 września na konsolach stacjonarnych (15 na PC). Od dłuższego czasu wiadomo, że zajmuje się on również grą Silent Hills, która została zapowiedziana jeszcze w zeszłym roku. Czekamy na efekty jego prac z niecierpliwością.

[dzięki – http://uk.ign.com/articles/2015/03/04/kojima-says-metal-gear-solid-v-the-phantom-pain-is-the-last-metal-gear-solid]

Czy to możliwe, że mistrz Hideo Kojima odejdzie na emeryturę?
Czy to możliwe, że mistrz Hideo Kojima odejdzie na emeryturę?
Written By
More from Patryk

Sony dementuje ostatnie informacje – Watch Dogs nie będzie działać w 1080p

Watch Dogs to gra firmy Ubisoft, która trafi na rynek już pod...
Read More