Metal Gear Solid V: Ground Zeroes sprzedaje się lepiej na PlayStation 4

Gra Metal Gear Solid V: Ground Zeroes w wersji na PlayStation 4 okazuje się być bardziej rozchwytywana od edycji na Xbox One. Tytuł sprzedaje się trzykrotnie lepiej.

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes to wstęp do piątej odsłony cyklu zatytułowanej The Phantom Pain.
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes to wstęp do piątej odsłony cyklu zatytułowanej The Phantom Pain.

Zaskakujące informacje napływają do nas z firmy Konami, która jest wydawcą Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Jak się okazuje, tytuł sprzedał się trzykrotnie lepiej na konsoli PlayStation 4 w porównaniu z Xbox One.  Japoński wydawca nie ujawnia konkretnych liczb, ale pochodzą one z raportu finansowego Konami. Dane dotyczą okresu za ostatni kwartał finansowy, a więc okres od początku kwietnia do końca czerwca. Tylko w tym okresie sprzedaż gier była napędzana przez 12 procent w przypadku PlayStation 4 oraz 4 procent w przypadku Xbox One. Jeżeli więc weźmiemy pod uwagę rzeczone Ground Zeroes, to szybko dochodzimy do wniosku, że gra sprzedała się trzykrotnie lepiej na konsoli Sony. Łącznie najnowsza odsłona popularnej serii produkcji Hideo Kojimy składa się 16 procent ogólnej sprzedaży gier wydawnictwa Konami. Tytuł zadebiutował jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem omawianego tutaj okresu finansowego. Gra trafiła na rynek w marcu tego roku. W takim przypadku warto się posilić informacjami za cały ubiegły rok finansowy, gdzie sprzedaż na PlayStation 4 wynosiła 8 procent, a Xbox One trzy punkty procentowe. W ostatnim okresie finansowym firma Konami sprzedała zatem 570 tysięcy tytułów z serii Metal Gear, zaś w analogicznym okresie zeszłego roku tylko 190 tysięcy. 

Tytuł jest dostępny w wersjach na PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Gra działa w 1080p oraz stara się utrzymywać stabilną animację. Z naszą recenzją możecie zapoznać się poniżej.

Written By
More from Patryk

Wywiad z YouTuberką – Dziewczyny grają w gry!

Dziewczyny grają w gry. Z takim hasłem na ustach i pseudonimem do...
Read More