Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – porównanie na obu generacjach

Studio Konami zamieściło w sieci ciekawy materiał wideo. Film jest krótkim porównaniem Metal Gear Solid V: Ground Zeroes na obu generacjach sprzętowych. Czy różnice w jakości można zauważyć gołym okiem?

xbox-one-and-ps4-logo-banner_625x245

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes trafi na półki sklepowe już 18 marca. Warto wspomnieć, że jest to tylko prolog do pełnoprawnej, piątej odsłony serii zatytułowanej Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Wiemy już, iż Konami nie zdołało dopracować obu wersji na konsole nowej generacji w równym stopniu. PlayStation 4 wypada w tym zestawieniu najlepiej, ale jak wspomniane liczby wyglądają w ruchu? W sieci zamieszczono ciekawe porównanie Ground Zeroes na obu generacjach konsol stacjonarnych. Przyjrzyjmy się więc, czy różnice są zauważalne.

Produkcja ma najlepiej wyglądać na konsoli Sony, gdzie śmigać będzie w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę. Nieco słabiej wypadnie edycja na Xboksa One, gdzie wprawdzie udało się zachować płynność na poziomie 60 klatek na sekundę, ale już przy rozdzielczości 720p. Głównymi elementami odróżniającymi PlayStation 3 i Xboksa 360 od next genów jest oświetlenie, efekty cząsteczkowe i o wiele słabsze cieniowanie. Szkoda tylko, że Konami nie wybrało dokładnie tego samego okresu wirtualnego dnia (np. na PlayStation 4 scena z biegnącym bohaterem jest przedstawiona w pięknym, bezchmurnym niebie). Oczywiście zauważalne są również pomniejsze różnice: jakość roślinności, podłoża (zwróćcie uwagę na błoto) czy padającego deszczu.

W tym miejscu trzeba oddać twórcom to, że mimo wszystko świetnie dopracowali wersje na PlayStation 3 i Xboksa 360. Przestarzałe konsole wcale nie wyglądają znacznie gorzej niż ich młodsi odpowiednicy. Co ciekawe, jeżeli chcielibyście obejrzeć porównanie w wyższej jakości i 60 klatkach na sekundę, to możecie go pobrać w tym miejscu.

dzięki [All Games Beta]

Written By
More from Patryk

Dragon Quest – Square Enix pracuje nad kolejną odsłoną serii

Nowa odsłona serii klasycznych gier jRPG Dragon Quest znajduje się w procesie...
Read More