Metal Gear Solid V: Ground Zeroes dozwolone od lat 17

pp1

Amerykańsko-kanadyjska agencja ratingowa, która zajmuje się ocenianiem zawartości i wyznaczaniem granic wiekowych dla wydawanych gier w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, prześwietliła własnie Metal Gear Solid V: Ground Zeroes.

mgsss1

Ground Zeroes jest wstępem do właściwej historii, która zostanie zaprezentowana w pełnej, piątej odsłonie cyklu Metal Gear Solid. Już jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że sam Hideo Kojima, szef projektu, traktuje Ground Zeroes jak wstęp-samouczek do The Phantom Pain. Mimo to, agencja ratingowa ESRB, która od wielu lat testuje i ocenia gry, które mają trafić na rynek amerykański, przyznała grze ocenę ”M-Mature”. W grę będą mogli zatem grać tylko osoby w wieku 17 lat i wyżej. Na stronie agencji zostało zamieszczone stosowne tłumaczenie tej decyzji:

”Gracze penetrują liczne bazy, wykorzystując przy okazji pistolety, karabiny automatyczne i wyrzutnie rakiet do zabijania żołnierzy. Strzelaniny akcentowane są poprzez efekty slow-motion i realistyczne rozlewanie krwi. Gracz może wykorzystywać ataki stealth (duszenie, ciosy nożem od tyłu) i może również mordować postaci, które nie są jego wrogami (np. więźniów). W jednej cut-scence widać wnętrzności postaci, która próbuje wyjąc z nich pewien obiekt. W grze występuje również scenka pozbawiona obrazu, w trakcie której można usłyszeć jak kobieta jest seksualnie napastowana przez mężczyzn”

Oryginalny The Phantom Pain ma być sto razy większy od prologu, który zapowiada się niezwykle ciekawie. Kojima od lat utwierdzał nas w przekonaniu, że jego najnowsza odsłona Metal Gear Solid będzie solidną historią wojenną, która nie kryje się za cenzurą. W Metal Gear Solid V zagramy jeszcze w tym roku na konsolach PlayStation 4 i Xboksie One.

Written By
More from konadmin

Disgaea 4 – w Europie jesienią

Japońscy użytkownicy PlayStation 3 od dwóch miesięcy mogą cieszyć się grą Disgaea 4: A...
Read More