Metal Gear Online z mniejszą liczbą graczy na konsolach starej generacji

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to gra akcji na PS4, Xone, X360, PS3 i PC. Tryb Metal Gear Online na starszych konsolach będzie mniej rozwinięty.

Metal Gear Solid to niezwykle popularna oraz uznana seria gier na rynku.
Metal Gear Solid to niezwykle popularna oraz uznana seria gier na rynku.

Metal Gear Online jest trybem sieciowym do gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, której premiera przypada na wrzesień tego roku. Okazało się że posiadacze starej generacji będą grali przez internet w mniejszej liczbie, od swoich kolegów z nowej generacji i PC.

Firma Konami zdecydowała, że produkcja trafi na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz konsole PlayStation 3 i Xboksa 360. Co jednak najciekawsze, w starciach internetowych na komputerach, PS4 i XONE, gracze będą mogli zagrać w 16 osób jednocześnie, natomiast na PS3 i X360 maksymalna liczba osób na serwerze spada do 12.

Na razie nie wiadomo czy to będzie jedyna różnica między generacjami, pozostaje mieć nadzieje że razem z liczbą graczy nie zostaną skurczone też mapy, tak jak to było w grze Battlefield 3.

Czy mieliście już okazję testować najnowsze dokonania Hideo Kojimy, ot chociażby za sprawą Metal Gear Solid V: Ground Zeroes?

[dzięki – http://www.gamespot.com/articles/metal-gear-solid-5-xbox-one-ps4-pc-supports-16-pla/1100-6426791/]

[Autor – Piotr Parchan]

Written By
More from Patryk

Porównanie gry Rise of the Tomb Raider na Xbox One z Xboksem 360

Studio Crystal Dynamics udostępniło pierwsze screeny porównawcze zestawiające ze sobą grę Rise...
Read More