McLaren F1 GTR Longtail z programu Top Gear na sprzedaż!

Większość samochodów z programu Top Gear nie ma szans na drugie życie. Inaczej jest w przypadku McLarena F1 GTR, który został wystawiony na sprzedaż.

The-Stig-Top-Gear-Festival

Jeremy Clarkson, Richard Hammond oraz James May to motoryzacyjne gwiazdy, którzy od lat prowadzili program Top Gear. Ich losy się nieco odmieniły, co wpłynęło na decyzję o sprzedaży ich potężnego McLarena F1 GTR.

Takim samochodem na polskich drogach zrobilibyście furorę!

Ten wyśmienity samochód wyścigowy jest oceniany jako jeden z dziesięciu najszybszych maszyn w swojej klasie. Zachował się w stanie idealnym, dzięki czemu BBC zdecydowało się wystawić McLarena F1 GTR na sprzedaż. Ile trzeba za niego zapłacić?

Niestety cena jest utajniona przez firmę McLaren, która zdecydowała się na zamkniętą transakcję. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to powinien ”dogadywać” cenę z samym producentem samochodu.

mc laren f1

McLaren F1 GTR Longtail wygląda wybitnie i może się pochwalić świetnymi warunkami technicznymi. Niestety przez lata nie szły one w parze z wynikami na torach. Debiutował w wyścigach z serii FIA GT Endurance jeszcze pod koniec lat 90 zeszłego stulecia. Przez wiele lat walczył o wysokie pozycje, ale tylko kilkukrotnie punktował.

Kilka ciekawych faktów na temat samochodu McLaren F1 GTR Longtail:

  • wyprodukowano tylko 10 sztuk;

  • silnik V12;

  • 915 – 970 kg;

  • moc maksymalna 670 KM;

  • maksymalne obroty 7800 obr/min;

  • prędkość maksymalna to 386 km/h;

  • jeden z oficjalnych samochodów Top Gear.

mclaren f1 2

Firm McLaren wystosowała stanowisko w sprawie samochodu do redakcji TopGear. McLaren F1 GTR Longtail może zostać przerobiony do wersji miejskiej, aby potencjalny klient w miarę wygodnie poruszał się po ulicach miasta.

Na koniec mała ciekawostka – brytyjski komik Rowan Atkinson sprzedał swoją wersję samochodu, po tym, jak kilkukrotnie zaliczył nim ”dzwona”.

[dzięki – http://www.theverge.com/2015/5/21/8633585/top-gear-mclaren-f1-gtr-longtail-on-sale]

 


[interaction id=”5556f3a140f2c57e041d5879″]
Written By
More from Patryk

Szczegóły aktualizacji 1.11 do gry DriveClub na PlayStation 4

Autorzy gry DriveClub udostępnili aktualizację o numerze 1.11, która wprowadza kilka nowych...
Read More