Max Payne niebawem będzie dostępny na PlayStation 4

Fani pierwszego Maxa Payne’a mogą być zadowoleni, bowiem gra pojawi się w odświeżonej wersji na konsoli PlayStation 4. Kolejny hit z epoki PlayStation 2!

Koncern Sony pod koniec ubiegłego tygodnia udostępnił pierwszy zestaw gier emulowanych z PlayStation 2 na konsoli PlayStation 4. Jak się okazuje, do ich grona dołączy również pierwszy Max Payne, czyli kulowa gra Remedy Entertainment.

Dziś, jedna z najbardziej klimatycznych produkcji minionej dekady ma szansę ukazać się na właśnie na konsoli PlayStation 4. Informację o tym otrzymaliśmy od organizacji ESRB (Entertaiment Sofware Rating Board), zajmującej się ocenianiem zawartości gier, która poinformowałą, iż tytuł został oceniony na liście poświęconej najnowszej konsoli Sony.

Max Payne w oryginale był dostępny na konsolach PlayStation 2, Xboksie oraz komputerach osobistych. Kultowy, klimatyczny i pomysłowy tytuł z bardzo popularnym w tamtym okresie systemem ”bullet time”, czyli spowalnianiem upływu czasu i wykorzystywaniem tego do omijania kul wrogów. Dziś ten tytuł jest niesamowicie ceniony wśród graczy, tym bardziej warto jest się nim zainteresować. Średnia gry na Metacritic to aż 89 punktów.

Jeżeli mowa o emulacji gier z PlayStation 2, to działa ona całkiem sprawnie, choć tytułów jest nadal niewiele. W ramach cyfrowej emulacji użytkownicy konsoli PlayStation 4 mają już okazję nabyć choćby 3 odsłony serii Grand Theft Auto – GTA III, Vice City oraz San Andreas. Gry udostępnione przez Sony działają w rozdzielczości podbitej do 1080p oraz posiadają wsparcie dla wszystkich kluczowych funkcji konsoli, a konkretnie systemu trofeów, Remote Play czy Share Play.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=N_5a849rJUI” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”56556cc641f2d0122bb30d93″]

Written By
More from Patryk

Firmware 1.75 dla PlayStation 4 już dostępny!

Firma Sony udostępniła graczom kolejną aktualizację systemu PlayStation 4. Tym razem dodano...
Read More