Marka Resident Evil obchodzi swoje dwudzieste urodziny

Marka Resident Evil jest zasłużona w branży gier wideo, jak mało która. Zainspirowała do produkcji filmów, pisania książek, komiksów i cosplay’u. Seria w tym roku obchodzi dwudziestolecie.

W sieci został opublikowany bardzo ciekawy materiał wideo dotyczący serii gier Resident Evil. Filmik został zaprezentowany głównie z powodu dwudziestej rocznicy obecności marki Resident Evil na rynku, a jak pamiętamy, wszystko zaczęło się w roku 1996 na konsoli PlayStation. Jeżeli pamiętacie, lub nie, początki tej kultowej serii, to warto jest obejrzeć poniższy materiał.

Capcom zdecydował się opublikować montaż wideo z kultowymi wśród fanów serii Resident Evil scenkami przerywnikowymi. Błyskawicznie wychwycicie znane momenty, a niektórym może się łezka w oku zakręcić. Przypomnę tylko, że ojcem całego cyklu jest Shinji Mikami (teraz Tango Gameworks), który stworzył kultową trylogię na pierwszym PlayStation, jak również brał udział w przygotowaniach innych gier z tej serii. Warto dodać, że na podstawie gier powstało dotychczas aż siedem filmów (pięć amerykańskich filmów aktorskich i dwa anime), oraz kilka nowelizacji oraz seria komiksów. Gry z serii Resident Evil sprzedały się w liczbie ponad 50 mln egzemplarzy.

Aktualnie firma Capcom jest żywo zainteresowana marką Resident Evil. W produkcji są co najmniej trzy gry sygnowane tą nazwą. Pierwszą z nich jest Resident Evil Umbrella Corps, które stawia na rozgrywki wieloosobowe. Drugą, chyba najważniejszą produkcją firmy Capcom w ostatnich latach, jest Resident Evil 7, który ma być powrotem do korzeni serii. Nie sposób również zapominać o wybłaganym przez fanów na E3 2015 odświeżeniu kultowego Resident Evil 2, które zostało zapowiedziane i rozpoczęto produkcję tej gry.

Poniżej możecie obejrzeć wspomniany materiał wideo. Ja tylko dodam od siebie, że moimi ulubionymi odsłonami tej serii są Resident Evil 2 oraz Resident Evil: Code Veronica X, a jak jest Wasze zdanie na ten temat?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?time_continue=20&v=dtZfO35zPNw” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55eff1d28f1e968801e3bf7f”]

Written By
More from Patryk

Gdzie jeszcze mógłby mieć miejsce Far Cry 4?

Far Cry 4 mogło rozgrywać się na terenie Rosji oraz Ameryki Południowej....
Read More