Marka Gran Turismo sprzedaje się wyśmienicie, pobito kolejny rekord

Popularność serii Gran Turismo absolutnie nie słabnie. Z okazji ogłoszenia gry Gran Turismo Sport na konsolę PlayStation 4 ujawniono również uaktualnione dane dotyczące sprzedaży całego cyklu na PlayStation.

Polyphony Digital to zasłużona firma, która od wielu lat udostępnia nam ekskluzywne gry na konsole PlayStation. Gry, to zbyt dużo powiedziane, bo przecież Kazunori Yamauchi ze swoim studiem od lat imponują nam kolejnymi odsłonami serii Gran Turismo. Na Paris Games Week zapowiedziano grę Gran Turismo Sport, zatem jest to znakomity moment, aby pochwalić się danymi dotyczącymi całej marki.

Jeżeli chodzi o dane dotyczące sprzedaży serii, to ujawniono że łącznie sprzedano aż 75 milionów egzemplarzy gier tego cyklu. To bardzo dużo i szczególnie interesujący jest fakt, że jeszcze na początku roku informowano o ponad 70 milionach sprzedanych gier z tej serii. Oznacza to bowiem, że Gran Turismo 6, tak krytykowane przez niektórych graczy, kusi nadal na PlayStation 3 i jest nadal bardzo popularne.

W skład serii Gran Turismo wchodzą:

  • Gran Turismo PlayStation
  • Gran Turismo 2
  • Gran Turismo 3: A-Spec
  • Gran Turismo 4
  • Gran Turismo 5
  • Gran Turismo 6

Już na początku przyszłego roku pojawi się zapowiedziana wersja beta Gran Turismo Sport ekskluzywnie na PlayStation 4. Warto czekać i trzymać kciuki za nowy projekt Polyphony Digital. Ja ze swojej strony napiszę, że najlepiej ogrywało mi się Gran Turismo oraz Gran Turismo 4 w epoce panowania PlayStation 4, a jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=7Qt1vZNqiWw” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”5630d87f41d4754d14b304d8″]

Written By
More from Patryk

PlayStation 4 kontra Xbox One w grze Star Wars Battlefront

Star Wars Battlefront wygląda na bardzo filmową grę, co udowodniły testy wersji...
Read More